منو

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کرمان خبر داد: ریزش ۶۰۰۰ نفری نیرو در تامین اجتماعی استان کرمان در سال جاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در دو ماه ابتدای امسال بیش از ۶۰۰۰ نفر نیرو در تامین اجتماعی استان کرمان ریزش داشته ایم که باید این مسئله در برنامه اشتغال تا پایان سال جبران شود.

۱۳ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل ایسنا،رضا اسماعیلی” امروز ۱۳ مردادماه در جلسه گروه کاری اشتغال استان کرمان اظهار کرد: دستگاه های اجرائی باید از ثبت استخدامی ها در سامانه رصد(مربوط به تعهد اشتغال) به عنوان اشتغال ایجاد شده خودداری کنند زیرا امکان همپوشانی دارد.

وی افزود: به دلیل شیوع کرونا، ریزش نیرو در بخش هایی از اقتصاد اتفاق افتاده و باید برنامه اشتغال استان در سال جاری که ۴۲ هزار نفر دیده شده، کامل اجرا و همچنین اضافه بر آن نیز کار شود که احتمالا به ۵۰ هزار نفر می رسد.

اسماعیلی تصریح کرد: در دو ماه ابتدای امسال بیش از ۶۰۰۰ نفر نیرو در تامین اجتماعی استان کرمان ریزش داشته ایم که باید این مسئله در برنامه اشتغال تا پایان سال جبران شود.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان در ادامه بیان کرد: بحث ایجاد اشتغال برنامه محور است و نمی توان حرف تحویل برنامه داد و باید نام و کد ملی افراد وارد سامانه رصد شود و مباحث مطرح شده از سوی برخی ادارات برای ما قابل قبول نیست.

وی اظهار کرد: تاکنون اطلاعات ۵۸۶۹ نفر در سطح استان کرمان وارد سامانه رصد شده و امیدواریم تا پایان سال کل برنامه اشتغال محقق شود.

اسماعیلی در ادامه با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه درخواست تسهیلات مربوط به کرونا جایگاه هشتم کشور و در پرداخت تسهیلات رتبه نوزدهم کشور را دارد اظهار کرد: ۱۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونا برای استان کرمان در نظر گرفته شده که تاکنون ۲۳۲ میلیارد تومان پرداخت شده است.

گفتنی است: “یحیی صادقی” مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به عدد اشتغال ایجاد شده توسط این نهاد تاکنون بیان کرد: ایجاد اشتغال جزو اولویت های کمیته امداد است و امیدواریم تا مهرماه سهمیه اشتغال کمیته امداد کاملا محقق شود.

وی با اشاره به اینکه احتمالا به سهمیه اشتغال کمیته امداد در سال جاری اضافه شود، تصریح کرد: برنامه های خوبی در سال جاری داریم و تقاضای ما این است که درخواست تامین اعتبار جدید برای ما داده شود.

در این جلسه اسامی دستگاه های اجرائی که تاکنون هیچ عملکردی در ایجاد اشتغال نداشته اند، اعلام شد


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.