۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1996


امام جمعه رفسنجان مطرح کرد؛ نماز جمعه منبر و تریبون نظام است نه بلندگوی یک تفکر و جناح

امام جمعه رفسنجان گفت: نماز جمعه منبر و تریبون نظام و بیان مواضع رهبری و ارزش های اسلامی و دینی مسلمانان است.

به گزارش ایستار،حجت الاسلام اصغر عسکری صبح امروز در جلسه ستاد نمازجمعه رفسنجان با تبریک دهه امامت و ولایت و با اشاره به آیه ای از قرآن کریم بر اهمیت جایگاه رهبری الهی تاکید و اظهار کرد: ولایت و و امامت جزو اصول و فروع دین است، طبق آیه ای از قرآن کریم جایگاه رهبری الهی از نماز بالاتر است.

امام جمعه رفسنجان همچنین با تاکید بر اهمیت جایگاه نمازجمعه تصریح کرد: نماز جمعه منبر و بلندگو و تریبون نظام و بیان مواضع رهبری و ارزش های اسلامی و دینی مسلمانان است نه بلندگوی یک تفکر و جناح، همه باید در هر چه با شکوه برگزار کردن آن تلاش کنند.

 در ماه محرم با شیوه جدید بدون تجمع عزاداری کنیم

احمد جمالی زاده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این جلسه با اظهار تاسف از عدم برگزاری نماز جمعه در این شرایط کرونا بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و وضعیت قرمز شهرستان مردم باید بیش از گذشته مسائل بهداشتی را رعایت کنند و اصراری بر برگزار شدن مراسم های محرم نداشته باشند.

وی افزود: مردم باید شرایط و سبک زندگی خودشان را با بیماری کرونا تغییر دهند اگر ۸۰ درصد مردم مسائل و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند این بیماری مهار می شود.

جمالی زاده تصریح کرد: در این شرایط درست است که نماز جمعه تعطیل شده است ولی نباید فضای شهر را از دست دارد با توجه به مراسم هایی که در پیش رو داریم متناسب با آنها در فضای شهر شور و نشاط برای دهه امامت و عید غدیر و برای دهه ماه محرم با شیوه جدید بدون تجمع عزاداری کنیم.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه مردم را باید به سمت شیوه جدید کارهای فرهنگی سوق داد، بیان کرد: کنترل بیماری کرونا یکی از اولویت های ماست و نجات جان یک فرد بزرگترین خدمت به مردم  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =