۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2002


۲۲ میلیارد تومان از محل مالیات ارزش افزوده استان کرمان به حساب محیط زیست واریز شد

مدیرکل مالیاتی استان کرمان گفت: امسال ۲۲ میلیارد تومان از محل مالیات ارزش افزوده صنایع آلاینده استان کرمان به حساب محیط زیست واریز شده است.

به گزارش ایستار به نقل تسنیم،محمد سلمانی بیان کرد:مالیات ارزش افزوده را یکی از منابع مهم درآمد دولت‌ها و رایج‌ترین نوع مالیات شناخته شده است اظهار داشت: دولت‌ها با دریافت مالیات به صورت مستمر می‌توانند خدمات ضروری برای جامعه را با ثبات و با برنامه‌ریزی مناسب ارائه دهند.

وی ادامه داد: مالیات ارزش افزوده به دلیل مزایای دیگری از جمله درآمدزایی زیاد و مهم‌ترین آن کاهش وابستگی هر چه بیشتر درآمد دولت به نفت، یکی از بهترین نظام‌های مالیاتی غیر مستقیم شناخته شده است.

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده و در زمان خرید دریافت می‌شود گفت: مالیات بر ارزش افزوده شامل تمام خدمات و کالاها که به فروش می‌رسد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات ارزش افزوده دارای چند استثنا است افزود: بعضی از اصناف طبق ماده 12 ارزش افزوده از پرداخت مالیات ارزش افزوده معاف هستند.

سلمانی با بیان اینکه مالیات ارزش افزوده 9 درصد است که 6 درصد آن به حساب خزانه و 3 درصد به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود گفت: مالیات ارزش افزوده برکات زیادی داشته که متاسفانه اطلاع‌رسانی خوبی نشده است.

وی با اشاره به اینکه وجهی که سالانه از محل مالیات ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شده و در امور عمرانی هزینه می‌شود افزود: ترویج فرهنگ پرداخت مالیات و روشن کردن زوایای مثبت آن، نقشی تعیین‌کننده در تحقق اهداف بلند برنامه‌های کلان اقتصادی مورد انتظار دارد.

مدیرکل امورمالیاتی استان کرمان با بیان اینکه باید به ارتقای فرهنگ مالیاتی به عنوان مهمترین رکن نظام مالیاتی توجه بیشتری شده و برکات آن برای مردم تبیین و فرهنگسازی شود در این صورت مردم با طیب خاطر بهتری مالیات خود را پرداخت می‌کنند ادامه داد: اطلاع‌رسانی از نحوه مصارف درآمدهای حاصل از مالیات و تبیین کارکردها و آثار پرداخت مالیات موجب همکاری و مشارکت بیشتر مودیان در پرداخت مالیات می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واحدهایی که به تایید محیط زیست آلایندگی دارند یک درصد مالیات ارزش افزوده آنها به شهر یا روستای منبع آلودگی تعلق می‌گیرد گفت: از سال جاری 35 درصد این یک درصد به حساب محیط زیست واریز می‌شود که در سه ماهه نخست امسال 22 میلیارد تومان به حساب محیط زیست واریز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − سه =