۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2014


اولین همایش ملی اموزش در فضای مجازی توسط سازمان اموزش و پروش رفسنجان برگزار خواهد شد.

با توجه به اینکه در حال حاضر دنبال بهترین نوع اموزش مجازی هستیم .برای بهره گیری از اندیشه ها و توانمندی ها اولین همایش اموزش در فضای مجازی توسط اموزش و پرورش رفسنجان برگزار خواهد شدکه تا ۳۰ ام ابان ماه ارسال مقاله امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش ایستار ،حسین تقوی رئیس اداره اموزش و پرورش رفسنجان در نشست خبری با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به اینکه امادگی لازم را درجهت اموزش مجازی نداشتیم معلم ها پس از تعطیلی کلاس های حضوری در جبهه ی تعلیم و تربیت ایثار گرانه اموزش خود را به صورت مجازی ادامه دادند.

تقوی در زمینه برگزاری امتحان های نهایی عنوان کرد:باتوجه به اینکه سوال های امتحان نهایی نسبتا سخت بودند اما امار قبولی نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است ضمن اینکه توقع افت تحصیلی به علت اموزش مجازی داشتیم. وی افزود ما ۱۰ حوزه امتحان نهایی را به ۲۱ حوزه افزایش دادیم و تمامی امتحانات با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد.

رئیس اموزش و پرورش رفسنجان عنوان کرد:در حوزه معاونت پرورشی مقام های بسیاری کسب کرده ایم از جمله دریافت ۴۷ رتبه برتر استانی در حوزه فرهنگی و هنری که ۹ نفر به مرحله کشوری راه یافته اند، ۱۹ رتبه برتر در جشنواره نوجوان سالم،۱۱۷نفر به مرحله کشوری درس های یی از قران رسیده اند.

وی تصریح کرد:سال تحصیلی گذشته با 57 هزار دانش‌آموز، سه هزار نفر نیروی رسمی شاغل و دو هزار و 700 نفر پرسنل در در مدارس غیردولتی، پشت سرگذاشته شد و برای سال جدید هم با توجه به شیوع بیماری کرونا امسال دو کار گروه بهداشت و سلامت و اموزش به کار گروه های پروژه ی مهر برای آغاز سال تحصیلی افزوده شده است.

حسین تقوی یادآور شد: سال تحصیلی ۹۹_۱۴۰۰ از پانزدهم شهریور ماه قطعا با یک مدیریت استراتژیک شروع خواهد شد .سه وضعیت پیش بینی کرده ایم.اموزش در وضعیت سفید طبق روال قبل حضوری ، وضعیت زرد به صورت نیمه حضوری ،وضعیت قرمز به صورت مجازی انجام خواهد شد.

تقوی تصریح کرد: کرونا باعث پیشرفت ما در زمینه اموزش الکترونیکی شده است. در این باره اموزش پرورش رفسنجان دوره های ضمن خدمت چگونگی تهیه محتوای الکترونیکی را برگزار کرده است زیرا اموزش مجازی فن خاص خود را دارد.

مدیر اموزش پرورش رفسنجان با اشاره به پرداخت شهریه سال جدید اظهار داشت:امسال هیچ افزایش شهریه ای در مدارس هیئت امنایی نخواهیم داشت.مدارس حق تغییر لباس فرم به جز پایه های ورودی هر مقطع نخواهند داشت.شهریه مدارس غیر دولتی با توجه به اعلام وضعیت مدارس در سایت اموزش و پرورش اعلام خواهد شد. اموزشگاه های ازاد علمی وموسسات زبان باید بنر مصوبه ی شهریه را همراه با تاریخ اعتبار در مکان اموزشگاه نصب نمایند.

وی تاکید کرد:ثبت نام دانش اموزان باید زودتر انجام شود که امار دانش اموزان در جهت ثبت نام کتاب در سامانه اموزش و پرورش انجام شود که دانش اموز با نداشتن کتاب در سال تحصیلی مواجع نشود.گذراندن دوره پیش دبستانی درجهت ورود به پایه کلاس اول ضروری خواهد بود.

تقوی اظهار داشت:با توجه به اینکه در حال حاضر دنبال بهترین نوع اموزش مجازی هستیم .برای بهره گیری از اندیشه ها و توانمندی ها اولین همایش اموزش در فضای مجازی توسط اموزش و پرورش رفسنجان برگزار خواهد شدکه تا ۳۰ ام ابان ماه ارسال مقاله امکان پذیر خواهد بود.

وی در اخر گفت: در مناطق حاشیه شهر و روستایی دانش آموزان ایرانی و افاغنه با هم در یک مدرسه تحصیل می‌کنند اگر امسال وضعیت طوری باشد که نیمه حضوری کلاس‌ها برگزار شود کلاس‌ها به صورت زوج و فرد برگزار می‌شود و پروتکل های بهداشتی با جدیت انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =