منو

کمبود فضا و کادر آموزشی در آموزش و پرورش/جایگزینی نیرو به‌کندی انجام می‌شود.

فرماندار رفسنجان گفت: باید اذعان کنیم به لحاظ فضا و کادر آموزشی کمبود داریم و نیروی آموزشی تحلیل رفته و جایگزین به‌کندی انجام می‌شود که باید در برنامه دولت و نمایندگان این موضوع دیده شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، مجید فصیحی‌هرندی صبح امروز در آیین افتتاح یک مجتمع آموزشی غیردولتی با گرامیداشت یاد شهدای فرهنگ بر اهمیت تقویت فعالیت‌های آموزشی تأکید کرد و اظهار داشت: ۳۵ درصد پوشش دانش‌آموزشی شهرستان را در مدارس غیردولتی داریم.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: عدالت آموزشی می‌طلبد فضای مناسبی برای همه کسانی که نیاز به آموزش دارند، اجرا شود دولت‌ها شاید توان نداشته باشند که همه امکانات آموزشی را فراهم کنند که بخش خصوصی با ورود خود باری از دوش دولت برداشته همچنین خیران در راستای توسعه فضاهای آموزشی خیلی کمک کردند که در واقع کمک به توسعه عدالت آموزشی بوده است.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان تصریح کرد: باید اذعان کنیم به لحاظ فضا و کادر آموزشی کمبود داریم و نیروی آموزشی تحلیل رفته و جایگزین به‌کندی انجام می‌شود که باید در برنامه دولت و نمایندگان این موضوع دیده شود.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه آموزش خوب مستلزم فضای آموزشی متناسب با نسل جدید است، افزود: همچنین باید شرایطی ایجاد شود مدارس غیردولتی بتوانند از تسهیلات بهره‌مند شوند که فضا و امکانات را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه ابزارهای آموزشی بهتر در اختیار معلمان قرار گیرد و مواد آموزشی و دروس متناسب با فضای روز و بین‌المللی تدریس شود، گفت: مؤلفان کتب درسی متناسب با روز برای دانش‌آموزان مواد درسی فراهم کنند.

فصیحی‌هرندی خاطرنشان کرد: برای پیشرفت‌های آموزشی ضرورت دارد در چارچوب اعتقادی خود از پیشرفت‌های کشورهای مختلف درس بگیریم و متناسب با فرهنگ خود بومی‌سازی و نسل نو را پرورش دهیم چراکه دوره آموزش سنتی تمام شده است.

محمد شایگان‌فر مدیر این مجتمع آموزشی اظهار کرد:» سال 91 بنای این مجتمع در حوزه پیش‌دبستانی گذاشته شد و در طول هشت سال پله پله دوره اول ابتدایی و دوره دوم ابتدایی در حال فعالیت است و مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

وی شعار این مجتمع را «با نشاط و شادابی به بچه‌ها آموزش می‌دهیم» عنوان کرد و گفت: ساختمان این مدرسه در سال 47 بنا نهاده شده که با همت و حمایت همه‌جانبه بخش‌های مختلف پس از تأیید اداره کل نوسازی مدارس استان، سازمان نظام مهندسی و دیگر نهادهای مربوطه ساختمانی با استحکام ایجاد شد.

شایگان‌فر عنوان کرد: این مجتمع به سیستم اطفاء حریق و خروج اضطراری مجهز بوده و فضای ورزشی و چمن مدرسه کاملا انجام شده و در مجموع 2 میلیارد و 690 میلیون تومان هزینه شده است.

  حجت‌الاسلام علی هاشمیان رئیس شورای شهر تبدیل ویرانی به آبادی برای ایجاد فضای آموزشی را امری مهم دانست و بیان کرد: انسان، محور توسعه است و پرورش دادن انسان‌ها در این مدارس بسیار مهم است.

وی ابراز داشت: آموزش نسل جدید و قدیم تفاوت پیدا کرده، ارتباطات هم پیشرفت کرده، بچه‌های دبستانی با دنیا ارتباط دارند و در مدارس شکل ارتباط با دنیا را باید آموزش بدهند.

رئیس شورای شهر رفسنجان از رویداد رویای من شهر یاد کرد و ادامه داد: نسل جدید خواسته‌هایی دارند که ما نمی‌دانیم، بیانیه گام دوم انقلاب هم جوانگرایی را تأکید دارد که مدیران امروز بچه‌های امروز را درک کنند و سلیقه‌های دیروز را اعمال نکنند.

وی عنوان کرد: 800 اثر از بچه‌ها ارسال شد که مورد مطالعه کامل قرار گرفت و در بودجه امسال نظرشان را اعمال کردیم. تحولات شهر ماحصل فکر بچه‌هاست.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شش =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.