منو

اوقاف خانه حاج اقا علی را به شهرداری رفسنجان واگذار کرد

صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر رفسنجان و موسوی‌آیت‌اللهی معاون عمرانی استاندار کرمان مراسم واگذاری بزرگترین خانه خشتی جهان به شهرداری رفسنجان برگزار شد

۲۵ مرداد ۱۳۹۹


به گزارش ایستار ، صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر رفسنجان و موسوی‌آیت‌اللهی معاون عمرانی استاندار کرمان مراسم واگذاری بزرگترین خانه خشتی جهان به شهرداری رفسنجان برگزار شد

هاشمیان رئیس شورای شهر رفسنجان در جلسه امضاء توافق نامه واگذاری خانه خشتی به شهرداری رفسنجان عنوان کرد:
اداره اوقاف رفسنجان طی تلاش های بسیار مرمت این مکان تاریخی را انجام داده است .و طبق مذاکرات انجام شده با اوقاف کشور خانه خشتی به صورت سه دوره ی سه ساله به شهرداری واگذار خواهد شد .

وی در ادامه گفت: امیدواریم این ظرفیت خاموش باعث بهرداری بهتر مردم قاسم اباد /رفسنجان شود و دیگر متضرر عدم مدیریت قرار نگیرد.
سیدمصطفی موسوی‌آیت‌اللهی معاون عمرانی استاندار کرمان در ادامه این مراسم یاداورشد: بزرگترین خانه خشتی جهان در روستای قاسم‌آباد حاجی با ۱۲ هزار مترمربع مساحت و ۷هزار متر مربع زیربنا یکی از بناهای برتر و ویژه دنیا قرار دارد .و باعث تاسف بود که گردشگران ما با در های بسته این بنا رو به میشدند. و از امروز که در های خانه حاج‌آقاعلی باز می‌شود و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی خواهیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق توافق انجام شده هزینه‌ای که صندوق موقوفات کشور برای مرمت این مکان تاریخی انجام داده است، ۶/۵ میلیارد تومان بوده که شهرداری باید طی مدت ۹ سال آن را به صندوق باز گرداند.

حجت‌الاسلام یوسفی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان گفت: اداره این مجموعه هیج منافاتی با نیت واقف ندارد(برگزاری دعای عهد) و این نیت در حسینیه ومسجد قاسم اباد انجام میشود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هجده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.