۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2208


اوقاف خانه حاج اقا علی را به شهرداری رفسنجان واگذار کرد

صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر رفسنجان و موسوی‌آیت‌اللهی معاون عمرانی استاندار کرمان مراسم واگذاری بزرگترین خانه خشتی جهان به شهرداری رفسنجان برگزار شد


به گزارش ایستار ، صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر رفسنجان و موسوی‌آیت‌اللهی معاون عمرانی استاندار کرمان مراسم واگذاری بزرگترین خانه خشتی جهان به شهرداری رفسنجان برگزار شد

هاشمیان رئیس شورای شهر رفسنجان در جلسه امضاء توافق نامه واگذاری خانه خشتی به شهرداری رفسنجان عنوان کرد:
اداره اوقاف رفسنجان طی تلاش های بسیار مرمت این مکان تاریخی را انجام داده است .و طبق مذاکرات انجام شده با اوقاف کشور خانه خشتی به صورت سه دوره ی سه ساله به شهرداری واگذار خواهد شد .

وی در ادامه گفت: امیدواریم این ظرفیت خاموش باعث بهرداری بهتر مردم قاسم اباد /رفسنجان شود و دیگر متضرر عدم مدیریت قرار نگیرد.
سیدمصطفی موسوی‌آیت‌اللهی معاون عمرانی استاندار کرمان در ادامه این مراسم یاداورشد: بزرگترین خانه خشتی جهان در روستای قاسم‌آباد حاجی با ۱۲ هزار مترمربع مساحت و ۷هزار متر مربع زیربنا یکی از بناهای برتر و ویژه دنیا قرار دارد .و باعث تاسف بود که گردشگران ما با در های بسته این بنا رو به میشدند. و از امروز که در های خانه حاج‌آقاعلی باز می‌شود و پذیرای گردشگران داخلی و خارجی خواهیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد: طبق توافق انجام شده هزینه‌ای که صندوق موقوفات کشور برای مرمت این مکان تاریخی انجام داده است، ۶/۵ میلیارد تومان بوده که شهرداری باید طی مدت ۹ سال آن را به صندوق باز گرداند.

حجت‌الاسلام یوسفی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان گفت: اداره این مجموعه هیج منافاتی با نیت واقف ندارد(برگزاری دعای عهد) و این نیت در حسینیه ومسجد قاسم اباد انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =