۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2241


سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد تومانی در ناوگان ریلی کرمان

مدیرعامل راه‌آهن استان کرمان گفت: برای اولین‌بار بحث سرمایه‌گذاری را با خرید 10 لوکوموتیو و 600 واگن باری در حال انجام داریم و در این خصوص یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است

به گزارش ایستار به نقل از فارس ،  مجید ارجونی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه راه‌آهن کرمان از نادرترین راه‌آهن‌های کشور است، اظهار داشت: ابتدا زرند به شبکه ریلی متصل شد و بعد کرمان، بم و فهرج به سمت شورگز و زاهدان متصل شدند و در آینده نزدیک راه‌آهن سیرجان به کرمان و بعد جیرفت به بم را خواهیم داشت.

مدیرعامل راه‌آهن استان کرمان عنوان کرد: طول کل خطوط ریلی استان کرمان 772 کیلومتر اصلی و فرعی است و رتبه سوم کشوری است. خط اصلی 550 کیلومتر از بافق یزد تا شورگز است که رتبه سوم را داریم و در خطوط فرعی 222 کیلومتر 7 درصد سهم ریلی کشور و رتبه 6 کشور را داریم.

وی با بیان اینکه کل ایستگاه‌های راه‌آهن کرمان 22 ایستگاه است، ادامه داد: با اتصال خط سیرجان رتبه اول در کشور از سهم شبکه ریلی در بار خواهیم بود، بارگیری راه‌آهن در سال گذشته یک میلیون و 460 هزار تن جابه‌جایی بوده است. 

ارجونی خاطرنشان کرد: بیشترین بارها در سطح استان کنسانتره و گندله است که به بندرعباس و اصفهان جابه‌جا می‌شود.

وی افزود: قطارهای مسافربری چهار و شش تخته به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که عصر از کرمان حرکت و صبح مشهد و تهران مسافران  پیاده می‌شوند و برعکس مسافران عصر از مبدأ سوار و صبح در کرمان پیاده شوند و بتوانند به کار خود برسند.

مدیرعامل راه‌آهن استان کرمان با بیان اینکه دو قطار عبوری از زاهدان و اصفهان در استان داریم، اضافه کرد: تمام قطارهای ما با تاخیر صفر هستند و در چهار ماهه امسال منفی 11 در تقدم بودند.

وی در ادامه با ذکر این مطلب که پروژه‌های استان برای اولین‌بار بحث سرمایه‌گذاری را با خرید 10 لوکوموتیو و 600 واگن باری در حال انجام داریم، عنوان داشت: در این خصوص یک هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است.

ارجونی با اشاره به رعایت 31 شیوه‌نامه بهداشتی در خصوص کرونا در ناوگان ریلی کرمان متذکر شد: طرح جامع ریلی استان نوشته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =