منو

آیاکارناوال شادی خلاف مصوبات کرونای شهرستان نبوده است؟!

احمد جمالی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با انتقاد از برگزاری جشن قهرمانی تیم مس اظهار کرد: زمان برگزاری مراسم همکاران ما در محل حضور داشتند اما خوب مدیریت نشد، همچنین راه‌اندازی کارناوال شادی در این خصوص هم خلاف مصوبات ستاد کرونا بود.

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، علی اسماعیلی‌ندیمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به اقدامات هفت ساله دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: 10 مرکز جامع خدمات سلامت، دو پایگاه و سه خانه بهداشت، 12 پروژه در قبال تفاهم‌نامه اجرایی شده و در همه خدمات ارائه‌شده رضایتمندی داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه از مهر 92 تا پایان سال 92، دو هزار و 500 متر بنا افتتاح کردیم، ادامه داد: در حدود 21 هزار متر مربع پروژه طی سال 93 تا کنون انجام شد و امسال نیز پروژه‌هایی داریم که در هفته دولت افتتاح می‌شوند.

وی عنوان کرد: در مجموع در هفت سال گذشته 45 هزار متر مربع پروژه توسط دانشگاه علوم پزشکی اجرا شده است که 3 هزار و 100 متر مربع در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

اسماعیلی‌ندیمی با اشاره به اینکه از نظر جذب اعتبارات دولتی عملکرد دانشگاه بی‌نظیر بوده به خریداری بیش از 40 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از سال 95 تا کنون اشاره کرد و افزود: در حوزه آموزش توسعه آموزش در مقاطع مختلف داشتیم که منجر به افزایش دانشجو شده، افزایش در چهار رشته تخصصی بالینی، اطفال، بیهوشی و رادیولوژی بوده و دانشجویان در حال تحصیل هستند.

وی از فعالیت مرکز مطالعات کوهورت یاد کرد و افزود: در طول این سال‌ها شبکه بهداشت و درمان انار متحول شده و بیمارستان 45 تختخوابی این شهرستان فعال و مراکز بهداشتی درمانی انار فعال هستند و همه تخصص‌ها را در شهرستان انار می‌توانیم پوشش دهیم.

روند بستری بیماران کرونایی در رفسنجان رو به کاهش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به بحران کرونا اشاره کرد و افزود: اسفند و فروردین روزهای سختی پیش روی دانشگاه بود با افزایش سفرها و بازدیدها و میهمانی‌ها به تدریج بیماران زیاد شدند و از 20 مرداد به ثبات نسبی رسیده‌ایم.

اسماعیلی‌ندیمی گفت: روند بستری بیماران کرونایی در رفسنجان رو به کاهش بوده اما به واسطه وجود بیماران بدحال مرگ و میر داریم.

وی با بیان اینکه از اول بحران تا اول خرداد ماه 10 نفر از پرسنل ما به کرونا مبتلا شدند، اضافه کرد: اما از خرداد تا کنون 140 نفر از پرسنل به‌دلیل پخش بالای ویروس و افزایش بیماران به کووید 19 مبتلا شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ابراز داشت: به فرض اینکه مردم رعایت کنند و از تجمعات دوری کنند، کارگران فصلی که وارد شهرستان می‌شونند ممکن است با خود آلودگی بیاورند اصرار ما بر این است که مردم محکم پای رعایت شیوه‌نامه‌ها بمانند امسال وضعیت استثنائی‌ست و عزاداری باید با رعایت ضوابط انجام شود.

وی اذعان کرد: حتی اگر هیئتی، تمام شیوه‌نامه‌ها را رعایت کرد، افراد مسن، دیابتی‌ها، افراد چاق و پرخطر نباید در مراسم عزاداری حضور داشته باشند ممکن است جوانان ناقل باشند و به آنها سرایت کنند.

اسماعیلی‌ندیمی با ذکر این مطلب که کادر بهداشت و درمان 6 ماه درگیر این پروژه‌اند و توان هر انسانی حدی دارد، افزود: امیدواریم در شهریور و حداقل نیمه اول مهرماه تعداد بیماران را کم کنیم تا کادر بهداشت و درمان استراحت کنند و برای پیک آنفلوآنزا و شرایط بدتر در پاییز آماده شوند چراکه خیزش بعدی کرونا را حتما خواهیم داشت و همزمان با عفونت‌های فصلی وضعیت اسفناک شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان داشت: از 14 مرگ در خیز اول به 58 مرگ رسیده‌ایم که این تعداد خیلی زیاد است که از اول خرداد تا کنون بوده، اگرچه افرادی که جان خود را از دست دادند اکثرا مسن بودند اما اینها ستون خانواده بودند.

وی بیان کرد: در خیز دوم بیماری بسیاری از مرگ و میرها در افرادی بود که عامل خطر مهمی نداشتند، این اتفاق در پیک سوم می‌تواند خطرناک‌تر باشد، تغییر ژنتیکی مهمی که در ویروس صورت گرفته سرایت‌پذیری بین 3 تا 8 برابر است.

اسماعیلی‌ندیمی با بیان اینکه در خیز دوم بیماری کمبود تخت و امکانات نداشتیم، گفت: اکنون آمادگی کامل داریم اما زنگ خطر جدی و مهم در پاییز را باید جدی بگیریم.

وی از عدم انجام تعهدات از سوی برخی ادارات یاد کرد و افزود: این بیماری هست و تا زمانی که واکسن آن ساخته شود و ایمن شویم فاصله زیادی وجود دارد، بنابراین از نظر ما هیچ نوع تجمعی مجاز نیست و باید این موضوع رعایت شود.

اسماعیلی‌ندیمی در ادامه به رفع مشکل بیمارستان بحران اشاره کرد و گفت: این مرکز بحران آماده می‌شود و کلیه بیماران کرونایی به این مرکز منتقل خواهند شد.

وی تأکید کرد: هیچ راهی جز رعایت نکات بهداشتی نیست و هیچ کس در هیچ جای دنیا نمی‌تواند بفهمد در پاییز چه اتفاقی می‌افتد.

احمد جمالی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با انتقاد از برگزاری جشن قهرمانی تیم مس اظهار کرد: زمان برگزاری مراسم همکاران ما در محل حضور داشتند اما خوب مدیریت نشد، همچنین راه‌اندازی کارناوال شادی در این خصوص هم خلاف مصوبات ستاد بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه بسیج همه جای همراه ما و پای کار بوده، افزود: نظارت بر اجرای برگزاری مراسم هیئت‌های مذهبی بر عهده سازمان تبلیغات است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.