منو

از بیمه بیکاری و تسهیلات کرونایی در استان کرمان چه خبر؟

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان درباره واحدهای اقتصادی که از شیوع ویروس کرونا ضربه خورده اند، گفت: تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان با نرخ ۱۲ درصد برای پرداخت هزینه پرسنلی به کارگاه‌هایی که از شیوع کرونا دچار آسیب شده‌اند، اعطا می‌شود که در همین راستا در استان کرمان از ۱۷۸ میلیارد تومان درخواست تسهیلات کرونایی، تاکنون ۱۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا “رضا اسماعیلی” صبح امروز ۲۹ شهریورماه در جمع خبرنگاران درباره وضعیت بیمه بیکاری و پرداخت تسهیلات کرونایی در استان کرمان گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، طیف وسیعی از اقدامات برای کمک به قشرهای آسیب دیده از کرونا صورت گرفت که یکی از آنها کمک نقدی به خانواده‌های واجد شرایط در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت بود ضمن آنکه در همین راستا نیز به کارگران ساختمانی که به دلیل شیوع کرونا کار خود را از دست داده بودند، کمک‌های نقدی پرداخت شد.

وی پرداخت وام یک میلیون تومانی بدون سود به خانوارها، را از دیگر کمک‌های دولت در ایام کرونا برشمرد و افزود: همچنین در این ایام در راستای طرح بیمه بیکاری ۲۵ هزار نفر در استان کرمان ثبت‌نام کردند که ۲۲ هزار نفر آنها واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری شدند که برای ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد بیمه بیکاری به این افراد پرداخت شد.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان درباره اینکه چه تعداد از این افراد دوباره درخواست بیمه بیکاری خواهند داد، ادامه داد: کسانی که بعد از خردادماه کارگاه‌های آنها راه‌اندازی نشده می‌توانند درخواست مجدد بیمه بیکاری دهند و پیش‌بینی می‌کنیم که از ۲۲ هزار نفر واجد شرایط در دوره اول ثبت نام بیمه بیکاری در استان حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد درخواست مجدد دهند که امیدواریم این کارگاه‌ها هرچه سریعتر مجددا فعال شوند.

وی بیان کرد: در سال ۳۰ هزار ورودی بازار کار داریم لذا باید تعداد فرصت‌های شغلی را زیاد کنیم تا این افرادی که به دلیل کرونا بیکار شده‌اند به آنها اضافه نشود و همچنین فشار زیادی به صندوق بیمه بیکاری وارد نشود گفتنی است که در مجموع بین ۱۲ تا ۴۸ ماه بیمه بیکاری به افراد پرداخت می‌شود.

اسماعیلی درباره واحدهای اقتصادی که از شیوع ویروس کرونا ضربه خورده اند، گفت: تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان با نرخ ۱۲ درصد برای پرداخت هزینه پرسنلی به کارگاه‌هایی که از شیوع کرونا دچار آسیب شده‌اند، اعطا می‌شود که در همین راستا در استان کرمان از ۱۷۸ میلیارد تومان درخواست تسهیلات کرونایی، تاکنون ۱۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 6 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.