منو

قالیبافان کرمانی یکسال بیمه رایگان می‌شوند

- به گفته رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمان قالیبافان متقاضی بیمه می‌توانند تا پنجم مهرماه جاری با مراجعه به شعبه های این سازمان در سراسر استان از مزایای یک سال بیمه رایگان دولت بهره‌مند شوند.

۰۲ مهر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایرنا،روح الله اسلامی ضمن اعلام این مطلب افزود: با پیگیری های متولیان اداره فرش سازمان صمت و مرکز ملی فرش ایران و همچنین حمایت معاونت اشتغال روستایی ریاست جمهوری، اخیرا برای حمایت از تولیدکنندگان فرش دستباف امکان پوشش حداکثری قالیبافان در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر با شرایط  خوبی فراهم شده است. 
وی اظهار داشت: قالیبافانی که کارت قالیبافی دارند و یا دارای گواهینامه مهارت از سوی فنی و حرفه ای هستند، مشمول این بیمه رایگان خواهند شد. 
اسلامی  با تاکید بر اینکه متقاضیانی که در سازمان تقاضا  نامه ارائه دهند از یکم مهر بیمه برایشان رد خواهد شد افزود: همه کسانی که در حرفه قالیبافی و مشاغل مربوط به آنها در شهر ها مشغول به کارند نیز مشمول این بیمه خواهند شد. 
با وجود ۴۰ هزار هنرمند فرش باف واجد شرایط بیمه در استان کرمان اکنون تنها ۱۸ هزار از این افراد بیمه شده اند و این در حالیست که بیمه شدن این افراد می تواند ثبات و بقای فرش کرمان را در بازار صادرات جهانی حفظ کند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.