۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3200


پلمپ ۱۴ واحد صنفی در رفسنجان به علت عدم رعایت مصوبات ستاد کرونا


به گزارش ایستار، مجید رنجبر کاظمی مدیر گروه بهداشت و محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در میان اصحاب رسانه اظهار داشت : جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان به این بیماری نظارت ها از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی تشدید یافت تا موارد و پروتکل های بهداشتی در این مراکز مورد بازرسی قرار گیرد و در صورت مشاهده تخلف آن مرکز تعطیل می شود.

رنجبر کاظمی در ادامه عنوان کرد: طی 2 هفته اخیر با همکاری مأموران بهداشتی و داوطلبان بسیج کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به عبارتی 12 هزار بازدید انجام شد که یک سری اخطار و برخورد هایی هم داشتیم.

مدیر گروه بهداشت و محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد : تقریبا در بازدیدهای اواخر مهرماه تا اوایل آبان ماه 7 مورد تعطیلی را داشتیم؛ از 4 روز گذشته به علت افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا، مصوبات جدیدی از طرف فرمانداری اعلام و تقریباً کلیه شهرتعطیل شد و طبق لیستی که از ستاد ملی مبارزه با کرونا ابلاغ شد فقط گروه های شغلی شماره یک اجازه فعالیت دارند.

وی این گروه ها را شامل مراکزی دانست که برآورده کردن احتیاجات مُبرم مردم را در پی دارند مثل فروشگاه های زنجیره ای، نانوایی ها، مراکز بهداشتی درمانی و دارو خانه ها، سوپر مارکت ها، میوه فروشی و سبزی فروشی ها، لبنیات، رستوران ها به صورت بیرون بر و بعضی از مواردی که نیاز مردم هست مانند تعمیرگاه ها، تأمین آب، برق و گاز.

وی تصریح کرد: پس از ابلاغیه فرمانداری، باز هم همکاران ما در سطح شهر بازرسی هایی انجام دادند و متأسفانه 7 مورد جدید دیگر هم به علت عدم همکاری لازم نسبت به دستورات و مصوبات ستاد کرونا به تعطیلی کشید که در مجموع طی 2 هفته اخیر با بازرسی های انجام شده توسط نیروهای بازرس از معاونت بهداشتی 2 هزار بازدید و توسط داوطلبان بسیج هم 10 هزار بازدید انجام شد که منجر به تعطیلی و پلمپ 14 مورد متخلف با محوریت کرونا شد.

رنجبر کاظمی یاد اور شد: البته این طرح هنوز پایان نیافته و نیروهای بسیج همچنان با ما همکاری های لازم را انجام می دهند.

رنجبر کاظمی در پایان از کلیه افراد و شهروندان درخواست کرد :

که همکاری لازم را با برنامه ها و مصوبات ستاد مبارزه با کرونا داشته باشند تا با رعایت این مسائل بتوانیم آمار ابتلا را کاهش دهیم؛ ضمناً مراکزی که قرار است فعال باشند 3 قضیه را جدّی بگیرید که شامل استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مکرر دست و صورت است و این 3 مقوله مکمل یکدیگرند و در مجموع می توانند باعث کاهش بیماری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + 10 =