منو

آقایان نماینده! درخت دوستی بکارید

اینکه دو نماینده مجلس که هم استانی ومتعلق به دو حوزه فرهنگی و اجتماعی مجاور هم هستند بجای حل عاقلانه و بزرگ منشانه اختلافات خود پنجه در پنجه هم انداخته و در برابر چشم دوست و دشمن بهم می پیچند بیشتر در ذهن مخاطبان یادآور داستان های برادر کُشی است تا ایجاد حس رضایت در مردم این دو شهر.

۰۳ آذر ۱۳۹۹


سرویس سیاسی ایستار// حواشی پیش آمده در چند هفته گذشته پیرامون نامه نگاری دو نماینده شهربابک و رفسنجان به وزیر صمت درباره کم و کیف حق و حقوق این دو شهرستان از معادن و صنایع شرکت ملی صنایع مس بحث داغ سیاسی این روز ها است.
نامه رضا حسینی که ادبیات آن بیشتر شبیه به شبنامه بود و متقابلا نامه جلالی به وزیر صمت که آن هم بیشتر به منظور دیده شدن در افکار عمومی طراحی شده بود تا رسیدن به دست وزیر،
خبر از آن می داد که دونماینده هم استانی نخواسته یا نتوانسته اند به راه حلی مسالمت آمیز برای تامین منافع دو شهرستان دست یابند و از همین جهت با نوشتن به ظاهر نامه ای به وزیر صمت به دَر گفتند که دیوار بشنود .
واقعیت ماجرا آن است که، از نظر منابع و پتانسیل تولیدی، مجتمع مس سرچشمه رفسنجان بدون شک لوکوموتیو، قطار صنعت مس کشور است.
ذخیره قطعی بیش از 2.5 میلیارد تنی به همراه ظرفیت تولید 180 هزار تن مس کاتدی در سال ، معدن و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان را در جایگاه دست نیافتی قرار داده که بسیاری از زیر ساخت های صنعت مس کشور از درآمد معدن سرچشمه سرپا شده و سرپا مانده است .
از جهت دیگر در شهربابک هم معدن میدوک با ذخیره 900 میلیون تنی در رتبه سوم معادن مس ایران و مجتمع ذوب مس خاتون آباد با توان تولیدی 120 هزار تن مس کاتدی در سال، در رتبه دوم بعد از مجتمع مس سرچشمه قرار گرفته است .
این یعنی بدون اغراق، همه صنعت مس ایران در فاصله ای میان رفسنجان و شهربابک قرار دارد و این امکان خدادادی فرصتی است برا توسعه همه جانبه این خطه از سرزمین ما .
توسعه پایدار و همه جانبه ای که تامین منافع اقتصادی تنها بخش کوچکی از آن است و مهم تر از آن فراگیری و بکار گیری فرهنگ همکاری جمعی به منظور تامین منافع مردم است .
اینکه دو نماینده مجلس که هم استانی ومتعلق به دو حوزه فرهنگی و اجتماعی مجاور هم هستند بجای حل عاقلانه و بزرگ منشانه اختلافات خود پنجه در پنجه هم انداخته و در برابر چشم دوست و دشمن بهم می پیچند بیشتر در ذهن مخاطبان یادآور داستان های برادر کُشی است تا ایجاد حس رضایت در مردم این دو شهر.
اینکه به فرض آب صنایع مس سرچشمه از چاه های شهربابک تامین می شود و یا در مقابل گروهی از شهروندان عزیز شهربابکی از درآمد حاصل از مجتمع سرچشمه نان به خانه می برند نه نشان استعمار 60 ساله است و نه وادادگی 40 ساله،این نشان از در هم تنیدگی و وابستگی منافع مردمان این دوشهر به یکدیگر، تازه آن هم در حوزه اقتصادی است که در حوزه فرهنگی و اجتماعی و حتی خانوادگی این اشتراک منافع به مراتب بیشتر است.
آقایان نماینده جنگ و جدل شما اگر به فرض ره آوردی هم داشته باشد مقطعی و محدود و پر هزینه خواهد بود.
یکی از مهم ترین این هزینه ها ایجاد کدورتی وحدت شکن بین نمایندگان استانی است که چشم طمع بسیار به ثروت آن دوخته شده است.
تغییر ناگهانی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه،آن هم در ماههای پایانی عمر دولت شاهد این مدعا است که اگر ما باهم نباشیم همه به یک اندازه ضرر خواهیم کرد.
به باور ما نفع مردمان دو شهرستان در تجمیع منافع و بهره گیری منصفانه از این نعمت خدادادی است که اختلاف دو همسایه دشمنان و اغیار را به طمع خواهد انداخت واین کدورت ها در آینده راه را بر اتحاد ما و تامین منافع بزرگ تر مسدود خواهد کرد .
از شما دو نماینده محترم و بزرگوار عاجزانه در خواست داریم به جای جار و جنجال و نمایش های پر هزینه که بیشتر برای تاثیر در افکار عمومی ساخته و پرداخته می شوند با در نظر گرفتن همه موارد که در بالا به آن اشاره شد بزرگی کنید و بجای آب یاری نهال دشمنی درخت دوستی و همکاری بکارید که دست خدا،در اتحاد همدلی با شما خواهد بود.


برچسب ها:

یک پاسخ به “آقایان نماینده! درخت دوستی بکارید”

  1. علیرضا م گفت:

    اقایون بوید جلوی چپاول اموال معدن مس رفسنجان که توسط کرمان صرف ساخت استادیوم 30 هزار نفری و بیمارستان و جاده و.. میشود کاری کنید
    مگر رفسنجان باید هزینه های کرمان را بدهد چی از کرمان به ما رسیده جزو بدبختی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شانزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.