منو

انتقاد نماینده مجلس از عدم تأمین خوراک کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس ضمن اشاره به بازدید معاون وزیر صمت از شرکت روغن نباتی گلناز کرمان از عملیاتی نشدن تامین خوراک کارخانه این شرکت گلایه کرد و گفت: هر چه سریعتر موضوع افزایش ظرفیت خوراک شرکت و افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده باید عملیاتی شود.

۱۱ آذر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، محمدرضا پورابراهیمی در نشست با وزیر صمت، استاندار و تعدادی از نمایندگان استان کرمان ضمن انتقاد شدید از وزارت صمت به دلیل عدم پیگیری مصوبات دولت در اجرایی شدن پروژه پتروشیمی در کرمان افزود: مشکلات مربوط به دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بابت این طرح موضوع تامین آب و همچنین لایسنس قابل دریافت از طرفین خارجی موضوع جدیدی نبوده که بخواهد امروز به عنوان مانع اجرای این طرح شود.

وی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت صمت طی سال‌های گذشته به دلیل عدم اجرای این پروژه مهم استانی بیان کرد: پاسخ‌های مربوط به مشکلات ناشی از این سه قسمت، این طرح را عقب انداخته و پاسخ قانع کننده ای به مردم استان کرمان به‌ویژه شهرستان کرمان نخواهد بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمک به اجرای این پروژه در زمینه تامین مالی همانگونه که در زمینه تامین آب در سال 97 حدود 2 هزار میلیارد تامین شد برای این پروژه نیز این امکان وجود دارد و مشکلات گواهی لایسنس خارجی و همچنین تامین منابع آب قابل حل است و این مهم عزم جدی می‌خواهد که نه شرکت سرمایه‌گذار دارد نه وزارت صمت پای کار می‌آید.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مقرر شد فاز نخست این پروژه در قالب یک شرکت با تولید محصولات پلی استال شروع شود این پروژه در ظرفیت حدود 40 هزار تن مورد توافق قرار گرفت که بتواند از طریق خوراک گاز طبیعی و تبدیل آن به متانول که رویکرد تولید پولیمر دارد عملیاتی شود.

پورابراهیمی با انتقاد به سرمایه‌گذاری و دلیل عدم عزم جدی و محدودیت‌های ناشی از بانک مرکزی تاکید کرد: مقرر شد تا یک ماه آینده گزارش تغییرات در شرکت سرمایه‌گذاری انجام شود.

وزیر صمت نیز در این نشست این موضوع را مورد تایید قرار داد و گفت: باید ترکیب شرکت‌های دیگر نیز در این مجموعه قرار بگیرد.

در این نشست موافقت شد تا یک ماه آینده سهم سرمایه گذار موجود به 35 درصد و بقیه سرمایه‌گذارها از طریق کمیسیون اقتصادی و نمایندگان پیگیری و جایگزین سرمایه‌گذار فعلی شود تا فاز اول بتواند اجرایی شود.

همچنین رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قبول کرد فاینانس پروژه را پس از تغییر در ترکیب سرمایه‌گذاری در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دهد تا این طرح بزودی عملیاتی شود.

پورابراهیمی ضمن اشاره بازدید معاون وزیر صمت از شرکت روغن نباتی گلناز کرمان از عملیاتی نشدن تامین روغن این شرکت گلایه کرد و افزود: هر چه سریعتر موضوع افزایش ظرفیت خوراک شرکت روغن نباتی گلناز کرمان و افزایش تولید و بازگشت کارگران بیکار شده در فاز نخست تا ظرفیت 400 نفر به اشتغال باید عملیاتی شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 1 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.