۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3554


تولد نوزاد از مادرمبتلا به کرونا در رفسنجان

رئیس بیماستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) خبر داد: با تلاش پرسنل بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) از مادر مبتلا به کووید ۱۹ نوزاد سالم متولد شد .

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) صبح امروز علی موسوی خبرداد :با تلاش پرسنل بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) از مادر مبتلا به کووید ۱۹ نوزاد سالم متولد شد .
موسوی توضیح داد:بیمار مادر ۳۸ ساله دارای سه فرزند که در ماه هشتم از بارداری چهارمش را به سر میبرد؛ به علت تنگی نفس دوم آذر ماه به بیمارستان مراجعه و با تشخیص کووید ۱۹ و پایین بودن اشباع اکسیژن خون و همچنین درگیری ریه ها به ویروس کرونا ، با تشخیص پزشک اورژانس بستری شد.

وی افزود:در سیر بستری به تدریج علائم تنفسی بیمار تشدید شد و حال عمومی رو به وخامت رفت بیمار به آی سی یو منتقل و به دستگاه ونتیلاتور تنفسی وصل شد ، برای نجات جان مادر و جنین با تشخیص پزشک های وی تصمیم به ختم بارداری گرفته و القای زایمان در آی. سی .یو انجام شدکه نوزاد دراین بخش ( ای .سی. یو) متولد و بعد از دو روز بستری در ای. سی. یو نوزادان، با حال عمومی خوب مرخص شد.

موسوی اذعان داشت :پس از انجام زایمان خوشبختانه با درمانهای صورت گرفته وضعیت تنفسی رو به بهبود رفته از دستگاه تنفسی جدا و به بخش زنان و زایمان در اتاق ایزوله منتقل و در تاریخ ۱۱ آذرماه با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.
وی ضمن قدر دانی از زحمت های کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان به خصوص بخش های اورژانس و آی سی یو۱ ،زنان خاطر نشان کرد :خانم ها دکتر مریم مرتضوی متخصص زنان ، دکترفاطمه بهره مند متخصص بیماری های عفونی، ناهیدفلاح نژاد ماما و مسئول زایمان بیمار، نرگس عبدلی پرستار و همچنین دکتر سید حمید پاکزاد و…از فرشتگان نجات جان این مادر و فرزند بودند.
گفتنی است که مادر از زمان بستری تا زمان ترخیص تحت مانتورینگ و حمایت مداوم درمانی (کمیته مادران پرخطر دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ) قرار داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =