منو

تولد نوزاد از مادرمبتلا به کرونا در رفسنجان

رئیس بیماستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) خبر داد: با تلاش پرسنل بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) از مادر مبتلا به کووید ۱۹ نوزاد سالم متولد شد .

۲۰ آذر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) صبح امروز علی موسوی خبرداد :با تلاش پرسنل بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) از مادر مبتلا به کووید ۱۹ نوزاد سالم متولد شد .
موسوی توضیح داد:بیمار مادر ۳۸ ساله دارای سه فرزند که در ماه هشتم از بارداری چهارمش را به سر میبرد؛ به علت تنگی نفس دوم آذر ماه به بیمارستان مراجعه و با تشخیص کووید ۱۹ و پایین بودن اشباع اکسیژن خون و همچنین درگیری ریه ها به ویروس کرونا ، با تشخیص پزشک اورژانس بستری شد.

وی افزود:در سیر بستری به تدریج علائم تنفسی بیمار تشدید شد و حال عمومی رو به وخامت رفت بیمار به آی سی یو منتقل و به دستگاه ونتیلاتور تنفسی وصل شد ، برای نجات جان مادر و جنین با تشخیص پزشک های وی تصمیم به ختم بارداری گرفته و القای زایمان در آی. سی .یو انجام شدکه نوزاد دراین بخش ( ای .سی. یو) متولد و بعد از دو روز بستری در ای. سی. یو نوزادان، با حال عمومی خوب مرخص شد.

موسوی اذعان داشت :پس از انجام زایمان خوشبختانه با درمانهای صورت گرفته وضعیت تنفسی رو به بهبود رفته از دستگاه تنفسی جدا و به بخش زنان و زایمان در اتاق ایزوله منتقل و در تاریخ ۱۱ آذرماه با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شد.
وی ضمن قدر دانی از زحمت های کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان به خصوص بخش های اورژانس و آی سی یو۱ ،زنان خاطر نشان کرد :خانم ها دکتر مریم مرتضوی متخصص زنان ، دکترفاطمه بهره مند متخصص بیماری های عفونی، ناهیدفلاح نژاد ماما و مسئول زایمان بیمار، نرگس عبدلی پرستار و همچنین دکتر سید حمید پاکزاد و…از فرشتگان نجات جان این مادر و فرزند بودند.
گفتنی است که مادر از زمان بستری تا زمان ترخیص تحت مانتورینگ و حمایت مداوم درمانی (کمیته مادران پرخطر دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ) قرار داشته است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.