منو

نمازیان:جلوگیری از آلودگی رودخانه شور، با تعویض لوله‌های سرریز تیکنرهای۳و۴ سرچشمه

تعویض لوله‌های سرریز تیکنرهای ۳و۴ توسط واحد عملیات آبگیری کنسانتره به پایان رسید.

۲۴ آذر ۱۳۹۹

به گزارس ایستار،مهندس سعید نمازیان با اعلام این خبر بیان کرد: اهمیت خاص این پروژه، رفع مشکل آلودگی آب رودخانه شور و به‌تبع رفع آلودگی محیط پایین‌دست رودخانه است طوری‌که از آلودگی آب رودخانه به انواع مواد شیمیایی مصرفی در تغلیظ جلوگیری شد و شرایط زیست‌محیطی بهبود یافت.
وی ادامه داد: همچنین اضافه شدن آب سرریز تیکنرها به لوله باطله، باعث افزایش رقت باطله کارخانه‌های تغلیظ می‌شود که این امر باعث افزایش بازیابی آب در تیکنرهای باطله و کنترل و راهبری بهتر تیکنرها خواهد شد.

رئیس عملیات مولیبدن، آبگیری کنسانتره و آهک مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: هزینه اجرای این طرح مبلغ ۲۳۳ میلیون و ۶۵۰هزار تومان بوده است که با توجه به هزینه هر مترمکعب آب بازیافتی از تصفیه‌خانه بند انحرافی (۴۸۸۰ تومان) و بازیافت ۴۸۰۰ مترمکعب آب در روز، مبلغ ۲۳ میلیون و ۴۲۴هزار تومان صرفه‌جویی شده و ضمنا هزینه این پروژه ظرف ۱۰روز قابل استحصال است.

نمازیان در پایان، از همکاری‌ها و تلاش‌های مدیریت امور آب و بازیافت برای تامین آب مورد نیاز در مدت اجرای پروژه و مدیریت نظارت، بخصوص نظارت ساختمانی و مدیریت لیچینگ قدردانی کرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.