منو

دومین جشنواره سراسری عکس اشتغال در رفسنجان به کار خود پایان داد

دومین جشنواره عکس اشتغال با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان در هتل هیلان رفسنجان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

۲۶ آذر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، دومین جشنواره عکس اشتغال با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان در هتل هیلان رفسنجان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

 مجید کهنوجی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی در این آیین، با اشاره به اهداف این جشنواره اظهارداشت: هدف اصلی از برگزاری جشنواره عکس اشتغال، معرفی مشاغل گوناگون با نگاه متفاوت و ریزبین هنرمندان عکاس است تا ظرفیت و پتانسیل های مناطق مختلف حوزه اشتغال برای بهره گیری در رفسنجان معرفی و  فرصت های شغلی و سرمایه گذاری رفسنجان به مناطق مختلف کشور عرضه شود.

وی ادامه داد در همین راستا عکاسان ۲۰ استان کشور در قالب تورعکاسی به شهر رفسنجان خواهند آمد و پتانسیل های  شهرستان را معرفی می کنند.

وی خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال های آتی جشنواره عکس اشتغال در سطح بین المللی برگزار شود.

سید محسن سجادی دبیر دومین جشنواره عکس اشتغال در ادامه این آیین ، با بیان اینکه افق دید جشنواره عکس اشتغال فقط عکاسی نیست؛ بلکه کاربردی بودن کار و اشتغال است،اظهار داشت: شرکت کنندگان در این جشنواره به نسبت سال قبل ۴ برابر رشد داشته است که ۱۵۰۰عکس از ۶۵ شهرستان و28 استان کشور به دبیرخانه ارسال شد.

اسماعیلی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان دیگر سخنران آیین پایانی جشنواره اشتغال بود. وی در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: سالیانه در استان کرمان حدود ۳۵ هزار نفر جذب بازار کار می شوند که سهم شهرستان رفسنجان حدود ۳۰۰۰ نفر است.

وی ادامه داد: شرایط به گونه ای است که باید مشاغل جدید را به افراد معرفی کنیم زیرا افرادی که وارد بازار کار می شوند اشنایی چندانی با بازار کار در جامعه ندارند و این جشنواره حرکتی مفید برای معرفی مشاغل جدید به افراد جامعه است.

اسماعیلی همچنین اظهار داشت: مجموعه اداره کل تعاون و کار استان کرمان از بین المللی شدن این جشنواره حمایت خواهد کرد.

مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان در ادامه این آیین با اشاره به اهمیت اشتغال خاطر نشان کرد: شهرستان رفسنجان ظرفیت های بسیاری در زمینه اشتغالزایی دارد که یکی از نمونه های آن  منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و تامین نیاز مندی های مجتمع مس سرچشمه است که می توان ظرفیت های شغلی بسیاری را ایجاد کنند.

وی اذعان داشت:این جشنواره گامی بود که از نگاه و زاویه دید یک هنرمند فرصت های شغلی جدیدی ایجاد شود و همچنین نباید به کار دیدگاه در امد زایی داشته باشیم بلکه به دید ساخت اینده کشور نگاه کنیم

گفتنی است این جشنواره از سوی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و با حمایت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه از 9 مهر ماه به مدت 43 روز و در 4 بخش برگزار شده بود که نفرات برگزیدگان به شرح زیر هستند:

بخش حرفه ای

نفر اول: محمد رضایی از ساری

نفر دوم: محمد مهدی ورال از قم

نفر سوم: سعید قاسمی از اهر

شایسته تقدیر: محمد قجراز گنبدکاووس

شایسته تقدیر:احمد بلباسی از تهران

بخش موبایلی

نفر اول: حدیث شریفی از رفسنجان

نفر دوم: مهدی خلیلی از انار

نفر سوم: علی اکبر زمانی پاریزی از رفسنجان

شایسته تقدیر: ندا اسماعیلی از رفسنجان

بخش جایزه اشتغال:

نفر برگزیده: حمید خواجویی از رفسنجان

شایسته تقدیر: احمد عابدینی از رفسنجان

همچنین راه یافتگان به بخش ویژه و تور عکاسی (مرحله دوم) به شرح زیر می باشند که پس از مساعد شدن وضعیت از نظر کرونا میهمان شهر رفسنجان خواهند بود:

داوود ایزدپناه از یاسوج/ مصطفی حمزه ای از زابل/ داوود کهن ترابی از کرج/هادی دهقان پور از سبزوار/ امیر حسین هنرور از آباده/ محمد قجر از گنبدکاووس/ سمانه شیرازی از آمل/ محمد مهدی ورال از قم، صابر قاضی از تبریز/ مریم ترابی از بوشهر/ فرناز دمنابی از تهران/ مریم ال مومن از شهرکرد/ سیده محمودیان از زنجان/ محمد قائدی بارده از اهواز/ محمد رضایی از ساری/ سعید قاسمی از اهر/ یاسر محمدخانی از اراک/ افشین میرزایی از رشت/ افشین آذریان از اصفهان و علیرضا رحمانی از قزوین


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.