منو

اختلاس میلیاردی مدیر بیمه‌ای کرمان

۱۳ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ایستار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب کرمان  از دستگیری یک مدیر بیمه‌ای در استان کرمان به اتهام اختلاس ۲۲۰ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: با ورود به موقع دادستانی و سازمان بازرسی و در راستای جلوگیری از خسارت‌های غیرقابل جبران به صنعت بیمه، تمامی اموال و املاک و حساب‌های بانکی متهم مسدود و قبل از خروج از کشور دستگیر شده است.

او اعلام کرد: با تمهیدات بعمل آمده از سوی دستگاه قضایی و شرکت بیمه‌ای مربوطه، جای هیچگونه نگرانی برای بیمه گذاران نیست و تعهدات طبق قرارداد انجام خواهد گرفت.

سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وصول گزارشی به اداره کل بازرسی استان کرمان مبنی بر اینکه یکی از مدیران بیمه‌ای وجوه ماخوذه بابت حق بیمه را به حساب شخصی خود واریز می‌نماید، اداره کل بازرسی با اعزام کارشناسان ذیربط رسیدگی به موضوع را در دستور کار قرار داد.

او افزود: پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد این فرد متخلف ۲۲۰ میلیارد ریال از حق بیمه‌های دریافتی را به حساب شخصی خود واریز و با بخشی از این وجوه اقدام به خرید املاک و مستغلات و خرید خودرو در داخل و خارج از کشور نموده است.

دادستان کرمان عنوان کرد: بلافاصله پرونده به بازپرس ویژه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارجاع و باتوجه به اینکه متهم در حال تدارک خروج از کشور بود با احکام و دستورات قضایی نامبرده توسط سازمان اطلاعات سپاه استان کرمان دستگیر شد.

سالاری خاطرنشان ساخت: با توجه به اهمیت موضوع امر تحقیقات و تکمیل دلایل انجام پذیرفت و در خلال تحقیقات مشخص شد که متهم از قبل اخذ قرارداد با یکی از شرکت‌های خودروسازی، مبلغ ۲۲۰ میلیارد ریال حق بیمه را بجای واریز به حساب شرکت بیمه به حساب شخصی خود واریز می‌نمود است.

این مقام قضایی در استان کرمان ادامه داد: متهم با بخشی از این وجوه و با همکاری خانمی اهل گرجستان، اقدام به اجاره تملک یک هتل در کشور گرجستان نموده است.

او افزود: متهم بخش دیگری از وجوه را صرف خرید خودرو، املاک، سهام شرکت‌ها از طریق بورس نموده است.

سالاری بیان کرد: این متهم برای عدم توقیف املاک خریداری شده، اسناد اموال و املاک را به نام بستگان و نزدیکان منتقل و معاملات را به صورت صوری تنظیم می‌کرده است.

دادستان کرمان گفت: با تلاش‌های سازمان بازرسی و اطلاعات سپاه تاکنون ۶ دستگاه انواع خودروی لوکس و گرانقیمت خارجی و تعدادی ملک گران قیمت در نقاط مختلف شهر کرمان توقیف شده است.

او با اشاره به اینکه در بررسی پرونده‌ها مشاهده شده است که افراد سودجو و مفسدین اقتصادی از طریق شگرد خریداری اموالی در خارج از کشور به وسیله پول‌های آلوده و کثیف صرافی‌های دارای شعب در خارج از کشور، اقدام می‌کنند، خواستار نظارت جدی مسئولان بانک مرکزی بر فعالیت این صرافی‌ها در خارج از کشور شد.

سالاری در پایان از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی اداره کل بازرسی استان کرمان و سازمان اطلاعات سپاه کرمان که در امر کشف جرم و شناسایی و توقیف اموال نامشروع تلاش می‌کنند تشکر نمود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.