منو

فرماندار رفسنجان: طرح شهید سلیمانی یکی از بهترین راهکارها در مدیریت و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا است

فرماندار شهرستان رفسنجان گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که با قطع زنجیره کرونا به صورت ملی برنامه‌ریزی شده است، یکی از بهترین راهکارها در مدیریت و جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس است.

۰۶ بهمن ۱۳۹۹

به گزارش ایستار ،فرماندار شهرستان رفسنجان صبح امروز از دو مرکز جامع سلامت شهری و روستایی رفسنجان بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی قرار گرفت.

مجید فصیحی هرندی در این بازدید ضمن تقدیر از کادر بهداشت و درمان و دیگر پرسنل  این دو مرکز گفت: حدود یک سال است که کادر سلامت کشور، در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا خستگی ناپذیردر حال خدمت به مردم هستند و تمام زندگی خود را به این امر اختصاص داده اند.

وی با اشاره به ایده های نخستین راه اندازی طرح شهید قاسم سلیمانی در کشور برای مدیریت بحران کروناویروس، تلاش برای حرکت به سمت ارتقاء رعایت دستورالعمل های  بهداشتی و پیشگیری را مهم ترین محور این طرح برشمرد و گفت: تا پیش از این، عمده تمرکز در حوزه درمان بود و با همفکری نیروهای علمی توانمند کشور، تلاش شد تا با تغییر  این رویکرد موضوع کاهش زمینه های انتقال بیماری در کشور در کانون توجه و اقدام قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه با لطف خداوند و به برکت نام شهید قاسم سلیمانی تاکنون به دستاوردهای خوبی در زمینه مهار بیماری در کشور دست یافته ایم، تصریح کرد: کاری را که دنیا با تمام امکانات مالی در حال حاضر تلاش می کند انجام دهد، در کشور با صرف کمترین امکانات انجام می گیرد و دستیابی به این موفقیت ها، یک اتفاق مثبت است.

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی بار دیگر پویایی و نشاط بسیج را به منصه ظهور رساند و همان‌گونه که بسیج در طول سال‌های انقلاب صحنه‌های به یادماندنی را به یادگار گذاشته در این طرح نیز بار دیگر این خالق  حماسه ای دیگر شد.

فرماندار رفسنجان بر لزوم آگاهی و اطلاع رسانی به افراد در این طرح را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسئولین این طرح معرفی افرادی که بدلیل فقر مالی قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند به مراکز خیریه و نهادهای حمایتی را در دستور کار داشته باشند.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رفسنجان با تقدیر از تلاش های انجام گرفته برای مهار بیماری کرونا در شهرستان، اظهار کرد: باید حتی اعداد کوچک را هم در این بحران جدی بگیریم و هر آماری از جانباختگان، یکی از عزیزان و اعضای خانواده ما محسوب می شود.

فصیحی هرندی در پایان با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا افزود: نباید یک سر سوزن از رعایت پروتکل بهداشتی غافل شویم و در این راستا رنگ‌بندی‌ها نباید ما را دچار غفلت کند چراکه اگر نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌توجهی شود با شرایط خطرناکی در انتشار مجدد کرونا مواجه می‌شویم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.