۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=454


انتخابات ۹۸ ـ کرمان| قطعی شدن ۳۵۷ نفر از داوطلبان مجلس


محمدصادق بصیری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه فرآینده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان به نحو مطلوب در حال انجام است اظهار داشت: مرحله اول آن که ثبت‌نام از داوطلبین بود به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه تا پایان مهلت ثبت‌نام 357 نفر در استان کرمان ثبت‌نام خود را قطعی کردند گفت: ثبت‌نام از داوطلبان در استان کرمان در 9 حوزه انتخابیه انجام شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان به عنوان اینکه استان کرمان در مجلس شورای اسلامی 10 کرسی دارد و مردم باید 10 نماینده را انتخاب کنند افزود: مردم حوزه کرمان و راور دو نماینده و مابقی حوزه‌ها یک نماینده انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه از تعداد 357 نفر ثبت‌نامی استان کرمان 312 نفر مرد و 45 نفر زن هستند گفت: 13 درصد داوطلبین استان کرمان در این دوره از انتخابات زن هستند که در مقایسه با دوره دهم حضور بانوان یک درصد افزایش داشته است.

بصیری با اشاره به اینکه از نظر میزان تحصیلات یک درصد شاخص تحصیلات عالیه داوطلبان افزایش داشته و 18 درصد داوطلبان دکترا هستند افزود: ترکیب سنی داوطلبین بین 30 تا 75 سال است که در استان کرمان میانگین سن جوانان بیشتر است و جوانان نسبت به دوره قبل بیشتر ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه هیئت‌های اجرایی در استان کرمان تشکیل شدند و از امروز کار صلاحیت داوطلبان آغاز می‌شود گفت: طبق قانون انتخابات 30 نفر از معتمدین اقشار مختلف به هیئت نظارت معرفی می‌شوند و در نهایت با انتخابات 8 نفر عضو اصلی و 5 نفر عضو علی‌البدل هیئت اجرایی انتخاب شدند که تا 26 آذر احراز صلاحیت داوطلبین انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با اشاره به جزئیات نام‌نویسی داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه استان گفت: در حوزه بافت، رابر و ارزوئیه 26 نفر مرد و در حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر 28 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 25 نفر مرد و سه نفر زن هستند.

وی با عنوان اینکه در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد 20 داوطلب نام نویسی کردند که 15 داوطلب مرد و 5 داوطلب زن است افزود: در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار 45 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 38 نفر مرد و 7 نفر زن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − پنج =