منو

انتخابات ۹۸ ـ کرمان| قطعی شدن ۳۵۷ نفر از داوطلبان مجلس

۱۷ آذر ۱۳۹۸

محمدصادق بصیری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه فرآینده انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان کرمان به نحو مطلوب در حال انجام است اظهار داشت: مرحله اول آن که ثبت‌نام از داوطلبین بود به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه تا پایان مهلت ثبت‌نام 357 نفر در استان کرمان ثبت‌نام خود را قطعی کردند گفت: ثبت‌نام از داوطلبان در استان کرمان در 9 حوزه انتخابیه انجام شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان به عنوان اینکه استان کرمان در مجلس شورای اسلامی 10 کرسی دارد و مردم باید 10 نماینده را انتخاب کنند افزود: مردم حوزه کرمان و راور دو نماینده و مابقی حوزه‌ها یک نماینده انتخاب می‌کنند.

وی با بیان اینکه از تعداد 357 نفر ثبت‌نامی استان کرمان 312 نفر مرد و 45 نفر زن هستند گفت: 13 درصد داوطلبین استان کرمان در این دوره از انتخابات زن هستند که در مقایسه با دوره دهم حضور بانوان یک درصد افزایش داشته است.

بصیری با اشاره به اینکه از نظر میزان تحصیلات یک درصد شاخص تحصیلات عالیه داوطلبان افزایش داشته و 18 درصد داوطلبان دکترا هستند افزود: ترکیب سنی داوطلبین بین 30 تا 75 سال است که در استان کرمان میانگین سن جوانان بیشتر است و جوانان نسبت به دوره قبل بیشتر ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه هیئت‌های اجرایی در استان کرمان تشکیل شدند و از امروز کار صلاحیت داوطلبان آغاز می‌شود گفت: طبق قانون انتخابات 30 نفر از معتمدین اقشار مختلف به هیئت نظارت معرفی می‌شوند و در نهایت با انتخابات 8 نفر عضو اصلی و 5 نفر عضو علی‌البدل هیئت اجرایی انتخاب شدند که تا 26 آذر احراز صلاحیت داوطلبین انجام می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان با اشاره به جزئیات نام‌نویسی داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه استان گفت: در حوزه بافت، رابر و ارزوئیه 26 نفر مرد و در حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر 28 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 25 نفر مرد و سه نفر زن هستند.

وی با عنوان اینکه در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد 20 داوطلب نام نویسی کردند که 15 داوطلب مرد و 5 داوطلب زن است افزود: در حوزه انتخابیه رفسنجان و انار 45 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 38 نفر مرد و 7 نفر زن هستند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.