۱۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=4561


موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان به طور ناگهانی افزایش یافته است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اعلام اینکه از روزهای اخیر شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان هستیم نگرانی اصلی مسئولان درمانی این شهرستان را از افزایش موارد بستری وبدحال شدن بیماران در روزهای آتی عنوان کرد.

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛ دکتر احمد جمالی زاده با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال 99 و روزهای ابتدایی سال جدید متأسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته و دورهمی ها، مهمانی ها و گشت و گذارها افزایش یافته است اظهار کرد: متاسفانه در چند روز اخیر شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان بودیم.

وی افزود: همچنین در این ایّام برخی از همشهریان به مسافرت برون شهری رفته و یا پذیرش میهمان از سایر شهرها داشته اند که زنگ خطری برای افزایش موارد ابتلا و بستری شدن در شهرستان بوده است.

دکتر جمالی زاده با بیان اینکه پیش بینی می شد ما در این زمان شاهد افزایش موارد مثبت باشیم؛ خاطرنشان کرد: بررسی تعدادی از نمونه های مثبت در روزهای اخیر نشان می دهد عمدتاً ویروسی که در حال انتشار است از نوع جهش یافته انگلیسی می باشد.

وی از مشخصات این نوع ویروس، قدرت سرایت بالا و سرعت انتشار در بین خانواده ها عنوان کرد و گفت: همچنین گرفتاری افراد با سن پایین تر را بیشتر می بینیم نگرانی اصلی ما از افزایش موارد بستری و بدحال شدن بیماران در روزهای آتی می باشد.

دکتر جمالی زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد فوت افراد زیر ۵۰سال بودیم که میهمان از شهرهای دیگر داشته اند.
وی از مردم و همشهریان عاجزانه خواست که توصیه های بهداشتی را جدی تر بگیرند تا اینکه امکان واکسیناسیون اکثریت افراد جامعه فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + چهارده =