منو

موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان به طور ناگهانی افزایش یافته است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اعلام اینکه از روزهای اخیر شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان هستیم نگرانی اصلی مسئولان درمانی این شهرستان را از افزایش موارد بستری وبدحال شدن بیماران در روزهای آتی عنوان کرد.

۱۱ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛ دکتر احمد جمالی زاده با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال 99 و روزهای ابتدایی سال جدید متأسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش یافته و دورهمی ها، مهمانی ها و گشت و گذارها افزایش یافته است اظهار کرد: متاسفانه در چند روز اخیر شاهد افزایش ناگهانی موارد ابتلا به کرونا در شهرستان رفسنجان بودیم.

وی افزود: همچنین در این ایّام برخی از همشهریان به مسافرت برون شهری رفته و یا پذیرش میهمان از سایر شهرها داشته اند که زنگ خطری برای افزایش موارد ابتلا و بستری شدن در شهرستان بوده است.

دکتر جمالی زاده با بیان اینکه پیش بینی می شد ما در این زمان شاهد افزایش موارد مثبت باشیم؛ خاطرنشان کرد: بررسی تعدادی از نمونه های مثبت در روزهای اخیر نشان می دهد عمدتاً ویروسی که در حال انتشار است از نوع جهش یافته انگلیسی می باشد.

وی از مشخصات این نوع ویروس، قدرت سرایت بالا و سرعت انتشار در بین خانواده ها عنوان کرد و گفت: همچنین گرفتاری افراد با سن پایین تر را بیشتر می بینیم نگرانی اصلی ما از افزایش موارد بستری و بدحال شدن بیماران در روزهای آتی می باشد.

دکتر جمالی زاده خاطرنشان کرد: متاسفانه در روزهای گذشته شاهد فوت افراد زیر ۵۰سال بودیم که میهمان از شهرهای دیگر داشته اند.
وی از مردم و همشهریان عاجزانه خواست که توصیه های بهداشتی را جدی تر بگیرند تا اینکه امکان واکسیناسیون اکثریت افراد جامعه فراهم شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.