۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=4613


دادستان‌ رفسنجان‌ خبر داد:با برگزارکنندگان هرگونه‌ مراسم‌ و دورهمی که تهدیدی علیه سلامتی جامعه است برخورد می شود

دادستان‌ عمومی و انقلاب شهرستان‌ رفسنجان از به وجود آمدن وضعیت‌ بحرانی، شیوع گسترده بیماری کرونا و افزایش تعداد مبتلایان به این‌ بیماری ناشی از دورهمی ها و برگزاری آئین های جشن و عزاداری در این‌ شهرستان‌، ابراز نگرانی کرد و تاکید کرد: با برگزار کنندگان مراسم‌ های جشن عروسی، عزاداری، افطاری،دورهمی ها، تجمعات و …‌ که تهدیدی علیه سلامتی جامعه است برخورد خواهد شد.

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ایمان‌ شهسواری اظهار کرد: در حال حاضر با آمار افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا بصورت بستری و سرپایی مواجه هستیم‌ و وضعیت‌ کنونی شهرستان بنا به اعلام وزارت بهداشت، بحرانی شده است.

وی افزود: برگزاری آئین‌ هایی همچون عروسی، عزاداری و ترحیم، دورهمی های خانوادگی، تجمعات و … بستر شیوع این بیماری را فراهم‌ کرده و با شیب تندی این بیماری در حال افزایش است.

شهسواری با اشاره به نزدیک شدن به ایام‌ ماه مبارک رمضان توصیه کرد: در این ماه مراسم افطاری برگزار نشود تا سلامتی افراد به خطر نیفتد.

وی تاکید کرد: برگزاری هرگونه آیین عروسی، ترحیم، افطاری، دورهمی و تجمعات ممنوع بوده و با هر نوع تخلف برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

شهسواری خاطرنشان کرد: در صورت دریافت هر گونه گزارش مبنی بر برگزاری تجمع و دورهمی ها که بیشترین دلیل افزایش آمارهای کنونی است، با متولیان برنامه و صاحبان مجالس به جرم تهدید علیه سلامتی جامعه برخورد قانونی و قضایی صورت خواهد گرفت.

وی از مردم خواست: ضمن احترام به قوانین و مقررات در راستای حفظ سلامتی جامعه ، در کنترل این بیماری، همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =