۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=4677


رفع تنش کم ابی در روستاهای نوق

فرماندار رفسنجان :به مردم قول دادیم که طرح انتقال اب موقت به این مناطق انجام شود که بتوانند در شرایط بهتری از اب شیرین و شرب استفاده کنند.

به گزارش ایستار ،مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه رفسنجان در زمینه ی کم ابی روستا های نوق رفسنجان اظهار کرد:شهرستان رفسنجان همانند بسیاری از اقلیم های مشابه از کشور با مشکل کمبود اب شرب و کشاورزی مواجه است که با توجه به اینکه در سال گذشته بارندگی از حد نرمال بسیار کمتر بوده است در تابستان مشکل کم ابی بسیار حس خواهد شد .

هرندی افزود:دهستان رضوان و روستاهای اطراف از جمله روستای مهدی اباد با یک مسئله خاص مواجه هستند ،تامدتی پیش کیفیت اب این مناطق بسیار نامناسب بوده است و هم اکنون اهالی این مناطق از اب چاه که کیفیت مناسبی ندارد مصرف میکنند ‌.

فرماندار رفسنجان با اشاره به تنش های کمبود اب در این مناطق تاکید کرد:باید در بلند مدت طرح انتقال اب از یک منبع مطمئن به این مناطق را انجام دهیم و در کوتاه مدت با انتقال اب از طریق تانکر ها و تقویت اب شیر برداشت مشکل کم ابی این مناطق رفع خواهد شد .

وی در ادامه گفت:بودجه طرح انتقال اب به این مناطق مهیا است و تنها مشکل این طرح تنش های اجتماعی حفر چاه در این مناطق است که ما باید به گونه ای رفتار کنیم که اهالی این مناطق از نظر زیست محیطی و اتباطات دچار مشکل نشوند.

فرماندار ویژه شهرستان رفسنجان تصریح کرد:امروز به مردم این مناطق قول دادیم که طرح انتقال اب موقت به این مناطق انجام شود که بتوانند در شرایط بهتری از اب شیرین و شرب استفاده کنند.

در اخر گفت:با همکاری مسئولین استان کرمان و شهرستان رفسنجان کم ابی این مناطق رفع خواهد شد.

  1. سامان گفت:

    اقای فرماندار روی مسولین کرمان حساب نکن انها فقط اموال معدن مس رفسنجان را غارت میکنند
    چطور با پول رفسنجان جاده کرمان تا رابر و استادیوم 30 هزار نفری میسازند و شما از پول خود رفسنجان نمیتوانی مشکل جاده و اب نوق را حل کنی
    پس نگاهی به عملکرد خودتان بکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =