۰۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=5064


رفع بلاتکلیفی خانه حاج آقا علی رفسنجان در شش ماه آینده

مدیر عامل صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: در دو هفته گذشته یک تفاهم نامه با سازمان اوقاف امضا کردیم تا با همکاری های بین بخشی مسائل این بنا و هزاران بنای دیگر در سراسر کشور مرتفع شود وهمچنین خانه حاج آقا علی در شش ماه آینده به بخش خصوصی واگذار میشود .


به گزارش ایستار ،صبح امروز هادی میرزایی مدیر عامل صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی در سفر به رفسنجان و بازدید از خانه حاج آقا علی در جمع خبرنگاران عنوان کرد:خانه حاج آقا علی به مساحت ۱۴۰۰۰ مترمربع عرصه و ۷۰۰۰ متر مربع اعیانی بزرگ ترین خانه خشتی جهان است.در سال ۱۳۸۸ طبق مصوبه هیئت وزیران حق بهره برداری از این بنا به صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی واگذار شده است .

وی افزود: پس از بررسی ها و مرمت های انجام شده در دوران طرح پردیسان تا سال ۱۳۹۴ به دلیل وجود مالکیت اداره اوقاف این بنا مسکوت مانده بود و همچین امروز بنای خانه حاج آقا علی را در شرایط مشاهده میکنیم که نه بهره بردار دارد و نه در حوزه ی مرمت از شرایط خوبی برخورد دار است.

میرزایی اظهارکرد:در دو هفته گذشته یک تفاهم نامه با سازمان اوقاف امضا کردیم تا با همکاری های بین بخشی مسائل این بنا و هزاران بنای دیگر در سراسر کشور مرتفع شود .

وی ادامه داد:طی مذاکرات انجام شده با پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و فعالی مدیر کل اداره میراث فرهنگی استان کرمان امیدواریم بتوانیم در شش ماه آینده این بنا را به عنوان یک بنای متمایز به بخش خصوصی واگذار کنیم ومنافع آن به اوقاف پرداخت شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − 2 =