۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=5209


عقیم سازی۱۶۵۷ قلاده سگ ولگرد در رفسنجان

شریفی معاونت خدمات شهری شهرداری رفسنجان بیان کرد:درسال گذشته ۴۱۵۶ قلاده سگ و از ابتدای سال ۱۴۰۰تا کنون نزدیک به ۱۶۵۷ قلاده سگ توسط تیم صیاد در سطح شهرستان رفسنجان صید و عقیم سازی شده اند.

مسلم شریفی معاونت خدمات شهری شهرداری رفسنجان در زمینه ی گلایه مندی شهروندان از سگ های ولگرد در گفت و گو با خبرنگار ایستار عنوان کرد:در سال ۱۳۹۶ شهرداری رفسنجان به عنوان اولین شهرداری در سطح استان طرح کنترل سگ های ولگرد را از طریق عقیم سازی آغاز کرد و در ابتدا از شهر هایی از جمله مشهد که در این زمینه پیشرفته تر بودند پیمانکار آوردیم و بعد گذشت ۶ ماه با آموزش نیروهای بومی برای خفت گیری سگ ها فعالیت صید سگ های ولگرد کاملا توسط نیروه های رفسنجانی انجام میشود .

مسلم شریفی افزود :سگ های ولگرد در شب توسط تیم صیاد، صید میشوند و به پردیس به مساحت ۱۳۲۰ متر مربع واقع در جاده کرمان تحویل داده میشود که در آنجا غربالگری سگ ها انجام میشود.

معاونت خدمات شهری شهرداری رفسنجان تاکید کرد:سگ ها پس از انجام غربالگری درمان ،واکسیناسیون و عقیم سازی میشوند در نهایت پس از گذشت دوره ی درمان انها بعد از عقیم سازی در سایت زباله واقع در جاده سرچشمه رها میشود .

وی در ادامه گفت: در شهرستان رفسنجان حذف سگ های ولگرد انجام نمیشود بلکه جمعیت آنها از طریق عقیم سازی کنترل میشود و دوباره به قلمرو خود برمیگردند به همین علت شهروندان این تفکر را دارند که فعالیتی در زمینه کنترل جمعیت سگ های ولگرد انجام نمیشود.

شریفی بیان کرد:باتوجه به اینکه محدوده شهری به روستا منتهی میشود و دهیاری ها و بخشداری ها در زمینه ی کنترل جمعیت سگ های ولگرد از طریق عقیم سازی فعالیت انجام نمیدهند در محدوده ی شهری با مشکل مواجه میشویم زیرا زمانی که تیم صیاد سگ های یک منطقه را صید میکنند قلمرو سگ های در آن منطقه خالی میشود و سگ ها از روستاهای اطراف به این قلمرو تزریق میشوند.

وی در آخر گفت:درسال گذشته ۴۱۵۶ قلاده سگ و از ابتدای سال ۱۴۰۰تا کنون نزدیک به ۱۶۵۷ قلاده سگ توسط تیم صیاد ،صید و عقیم سازی شده اند از شهروندان در خواست دارم در جهت کنترل جمعیت سگ ها در سطح شهرستان زباله های خود در ساعت معین در جلوی ساختمان ها قرار دهند و از غذا دادن به سگ ها خودداری کنند زیرا زمانی که غذای کافی در دسترس آنها باشد تولید مثل انجام میدهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =