منو

سفر رییس جهور به کرمان دلیل تجلیل از مدیران کرمانی

۰۴ دی ۱۳۹۸

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم : ساعت 18 شامگاه سه‌شنبه هر کس از مقابل استانداری کرمان عبور می‌کرد حجم زیادی از خودروهای تولید داخلی و خارجی را می‌دید که در نگاه اول خبر از برگزاری یک جلسه بسیار مهم در استانداری را می‌داد البته جدای از خودروهایی که به دلیل مقام امنیتی‌شان اجازه ورود به داخل محوطه استانداری را داشتند.

واقعیت چیز دیگری بود و جلسه تجلیل از دست‌اندرکاران سفر رئیس‌جمهور و همچنین سفر سفرای کشورهای خارجی به کرمان با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان و مدیرانی که باید تجلیل می‌شدند در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد تا از آنهایی که برای حضور رئیس‌جمهور به کرمان کمک کردند، تجلیل شود و البته در این جلسه سفر رئیس جمهور هم ارزیابی شد تا در سفر بعدی موانع برطرف شود و سفر هم بهتر برگزار شود.

مدیرانی از برنامه و بودجه گرفته تا صدا و سیما، از روسای بعضی از دانشگاه‌های استان گرفته تا معاونان استاندار، از مدیران بعضی از شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی در استان گرفته تا مدیران کل و بعضی از فرمانداران و تا …، تعدادی از مدیرانی هم که صبح سه‌شنبه این هفته در جلسه پنجره واحد خدمات سرمایه‌گذاری نیامده بودند و جلسه را لنگ گذاشتند و استاندار انتقاد کرد اما برای جلسه تجلیل شخصا آمده بودند.

جلسه تجلیل از دست‌اندرکاران سفر رئیس‌جمهور به کرمان بدون حضور رسانه‌ها برگزار شد، از رسانه ملی هم فقط مدیر رسانه در جلسه حضور داشت، ساعات پایانی شب بود که با ارسال پیامکی از روابط عمومی استانداری کرمان به خبرنگاران عنوان جلسه نیز از جلسه “تجلیل از دست‌اندرکاران سفر رئیس‌جمهور” به جلسه “ارزیابی نتایج سفر سفرا و رایزن‌های اقتصادی از 15 کشور به استان” تغییر کرد و اینگونه پیام آمد «‏استاندارکرمان در نشست ارزیابی سفر سفرا و رایزن های اقتصادی از 15کشور (آبان98) با تقدیر از عوامل اجرایی، از موثر بودن سفر در معرفی استان و انعقاد قراردادهای جدید خبر داد و با تاکید بر تداوم رایزنی‌ها گفت: توسعه استان و رفع محرومیت نیاز به مشارکت و همکاری بین دستگاه‌ها دارد.»

اما تقریبا یک ماه پیش بود که جلسه ارزیابی سفر سفرا به کرمان برگزار شد و البته آن جلسه هم بدون حضور رسانه‌ها بود و شب هنگام پیامی آمد که «دکترفدائی استاندار کرمان در نشست ارزیابی نتایج سفر سفرا و رایزن‌های اقتصادی از 15 کشور به استان گفت: تعاملات بین‌المللی استان کرمان ارتقا می‌یابد. دکتر فدائی افزود: بزودی کارگروه بررسی ارتقا ظرفیت‌های گسترش تعاملات استان کرمان با سفارتخانه‌های  کشورهای خارجی مستقر در ایران تشکیل می‌شود. دکتر فدائی پیشنهاد داد: نمایشگاه دائمی محصولات و تولیدات صادراتی استان کرمان راه‌اندازی و مطالعات کارشناسی توسط اتاق بازرگانی انجام شود.»

اینکه چرا اخیرا جلسات استانداری کرمان بدون حضور رسانه‌ها برگزار می‌شود و چرایی برگزاری این جلسه بدون حضور رسانه‌ها و اینکه چرا تاکنون از این جلسه هیچ عکس و گزارشی منتشر نشده است خود جای سئوال دارد.

اگر چه از زحمات مدیران هم باید تشکر کرد و به مصداق آیه «مَن لَم یَشکُرِالمَخلوقَ، لَم یَشکُرِ الخالقَ»است اما در روزگاری که در شرایط جنگ سخت اقتصادی قرار داریم و مردم ما به سختی روزگار می‌گذرانند و هر روز با گرانی جدیدی مواجه می‌شوند، برخی اقدامات صاحبان قدرت در استان که خود را در جلسات متعدد خادم و خدمتگذار مردم می‌دانند در عمل نشان از چیز دیگری دارد و نه تنها آبی بر آتش درد مردم نیست که نمک بر روی زخم پاشیدن است.

اتفاقات افتاده در استان در ماه‌های گذشته را چندین و چند بار مرور کردم؛ اما هر طور که حساب کردم عملکرد یک بام و دو هوای استاندار کرمان برایم توجیهی ندارد؛ صبح در حضور رسانه‌ها توبیخ می‌کند و شب بدون حضور رسانه‌ها تجلیل!

کاش آقای استاندار تجلیل از مدیران استان را به پایان سال و عملکرد کلی مدیران موکول می‌کرد؛ چگونه ممکن است که آقای استاندار از مدیرانی تجلیل کند که در روزهای سخت بعد از گرانی بنزین حاضر به همکاری با ستاد تنظیم بازار نشده و صحنه را با وجود دستور قاطع استاندار خالی کردند.

چگونه ممکن است آقای استاندار از مدیرانی تجلیل کند که پنجره واحد اقتصادی استان را بارها و بارها معطل حضور خود گذاشتند و همین آقای استاندار به سبب همین عملکرد مدیران واقعیت سرمایه‌گذاری در استان را خجالت‌آور عنوان کرد.  

جلسه تجلیل از دستاندرکاران سفر رئیس‌جمهور به کرمان برگزار شد اما جای یک سوال باقی می‌ماند. مگر مدیران استان کرمان چه حماسه‌ای در سفر رئیس جمهور آفریدند که مردم از آن بی‌خبرند و جای تجلیل دارد؛ مگر نه این است که مدیران دولتی در طول این سفرها به وظیفه خود عمل کرده و البته از حقوق، مزایا، اضافه کار و حق ماموریت هم بهره‌مند می‌شوند.  

در روزهایی که گذشت اگر قرار است از کسی تجلیل و تقدیر شود باید از مردمی تجلیل کرد که با وجود همه گرانی‌ها و سختی معیشت در ماجرای گرانی بنزین که رئیس جمهور هم از آن خبر نداشت باز هم به صحنه آمدند. چرا باید برای تجلیل از حماسه با شکوه ملت تنها با یک پیام تقدیر ساده اکتفا کرد و برای مدیران …

شاید چشمهایم را باید بشویم و جور دیگر باید نگاه کنم، چشمهایم را شستم، چند بار هم شستم، جور دیگر نگاه کردم، از زاویه‌ای دیگر، اما هر جور که نگاه کردم باز هم جور در نیامد.

هر جور که حسابش را بکنیم برگزاری چنین جلسه‌ای آن هم در این شرایط اسراف است، از وقت مدیری که می‌توانست در خدمت به مردم باشد یا حتی در کنار خانواده خود، از راننده و خودرویی که این مدیر را به جلسه رساند، از نور سالنی که برای این جلسه روشن نگه داشته شد تا … آخر مگر مدیران برای آمدن رئیس‌شان به کرمان باید جایزه بگیرند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 13 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.