منو

حاج قاسم امتداد نسل عمار بود

حاج قاسم قهرمان و شجاع بود همه مدیون حاج قاسم هستیم، امنیت عراق و سوریه و منطقه مدیون تلاش‌ها و تدبیرهای حاج قاسم است

۲۴ دی ۱۳۹۸

به گزارش ایستار حجت‌الاسلام مروی عصر امروز در مراسم هفتمین روز شهادت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی در مصلی امام علی (ع) کرمان اظهار داشت: از میان مردم، مردانی هستند که با خدای خود پبمان بستند برخی از آن‌ها بر این پیمان به شهادت می‌رسند و برخی منتظرند، اما از عهدی که بستند بر نمی‌گردند و این اجتماع عظیم و باشکوه برای مرد و مردانی است که تجسم عینی این آیه شریفه بودند.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: از خانواده‌های بزرگواری که عزیزان‌شان را در مراسم تشییع باشکوه و بی‌نظیر از دست دادند و عده‌ای از خانواده شهدا و جانبازان و روحانیت و ناجا و بخش‌های مختلف بودند، لازم می‌دانم از خداوند طلب رحمت و مغفرت کنم و امیدوارم روح همه آن‌ها را با شهدای کربلا محشور فرماید و برای خانواده‌ها و بازماندگان صبر درخواست می‌کنم.

مروی با ذکر این سؤال که چه خصوصیاتی شهید حاج قاسم سلیمانی داشت که این‌گونه دل‌های مردم در فراق و شهادت او سوخت و اشک مردم جاری شد، ادامه داد: ما قهرمان در تاریخ زیاد داشتیم، انسان‌های دارای شهامت و تحول در تاریخ فراوان بودند اما همه آن‌ها نتوانستند با مردم یک ارتباط عمیق عاطفی، احساسی و دینی ایجاد کنند.

وی بیان داشت: حاج قاسم قهرمان و شجاع بود همه مدیون حاج قاسم هستیم، امنیت عراق و سوریه و منطقه مدیون تلاش‌ها و تدبیرهای حاج قاسم است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه حاج قاسم امتداد همان نسلی بود که امام علی (ع) بعد از جنگ صفین در فراق آنها اشک می‌ریزد و افسوس می‌خورد، امتداد عمار و ذوالشهادتین.

مروی با بیان اینکه حاج قاسم، اهل سداد و استحکام بود، مومن هم در عمل محکم است و هم در فکر و اندیشه دارای قوت و استحکام است، افزود: عمل سدید یعنی اینکه خوب انجام دهد پای آن بایستد و سختی ها و تنگناها و خطرها را تحمل کند اما عقب‌نشینی نکند.

وی اضافه کرد: حاج قاسم خوب فکر می‌کرد، درست و صحیح می‌اندیشید، مغز متفکری بود که درست فکر و طراحی می‌کرد، انجام می‌داد و مقاومت می‌کرد، حاج قاسم از روی عواطف، احساسات و هیجانات تصمیم نمی‌گرفت بلکه دارای فکر سدید بود و خطی که از دوران نوجوانی و جوانی آغاز کرد تا لحظه شهادت بدون کمترین تردید و تزلزلی ادامه داد.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: خیلی‌ها با حاج قاسم و حاج قاسم‌ها بودند اما بعد مسیر آنها تغییر کرد ولی شهید سلیمانی در همان مسیر مستحکم ماند و شهید شد، حاج قاسم در راهش پایبندی از خود نشان داد در سخت‌ترین شرایط و دشوارترین موقعیت‌ها کسی در او تزلزلی مشاهده نکرد چراکه در تاریخ زیاد داشتیم کسانی که در مسیر زندگی تردید داشتند.

وی با بیان اینکه سختی‌ها در این گستره بزرگ زیاد بود اما حاج قاسم به راهش ادامه داد، خسته نشد از پای ننشست و نگفت نوبت دیگران است، ادامه داد: او همان نشاط و استحکام و قدرت و ایمان راسخ و احساس مسئولیت را حفظ کرد، این‌ها هستند که جامعه را حفظ می‌کنند و از ایمان مردم را نگهبانی می‌کنند.

مروی تأکید کرد: حاج قاسم از کسانی بود که وقتی به او می گفتند  سوریه دیگر از دست رفته است و همه دست به دست هم دادند که سوریه را نابود کنند، این‌ حرف‌ها نه‌تنها هیچ رعب و وحشت ایجاد نکرد بلکه به تعبیر قرآن ایمانش بیشتر شد و با توکل به خدا سوریه و بعد عراق را از چنگال داعشیان بیرون آورد.

تولیت آستان قدس رضوی عنوان داشت: جمعیت ده‌ها میلیونی در تشییع‌جنازه حتی در شهرهایی که این پیکرها را نبردند، این‌ها به خاطر اخلاص حاج قاسم بود برای خدا کار می‌کرد، دنبال انجام وظیفه بود و در این راه از هیچ کوششی دست برنداشت.

وی اظهار کرد: این حضور چندمیلیونی مردم قابل تعریف و تحلیل نیست ولی با آیه قرآن می‌شود تحلیل کرد؛ آن‌هایی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند خداوند محبت آن‌ها را در دل‌ها قرار می‌دهد» و چه عمل صالحی بالاتر از نابودی داعش که حاج قاسم در عرض چندماه ریشه آنها را از بین برد.

مروی بیان داشت: او برای خدا کار کرد و قدم برداشت، نظرش نه کسب شهرت و عنوان و مقبولیت بود،  فقط خدا در نظرش بود، حاج قاسم رسانه و تیم رسانه‌ای نداشت، اما خدا این‌گونه محبتش را در دل مردم قرار داد چون حقیقتا عبد صالح خدا بود.

وی با اشاره به ولایت ‌مداری حاج قاسم سلیمانی افزود: او در مسائل سیاسی و نظامی داری فکر و نظر بود هم طراح و تئوریسین چیره‌دستی بود و هم اهل عمل بود و همه توجهش این بود که آقا به چه جمع‌بندی می‌رسند آن را عملی می‌کرد. متعبد بود به نظر ولایت‌فقیه و خودش را در نظر ولی‌فقیه به حساب نمی‌آورد او یک سرباز تسلیم فرمانده بود.

مروی با بیان اینکه دشمن زبون جرات نکرد رودررو با او بجنگد نقشه کشیدند دزدانه نیمه‌های شب با هواپیمای بدون سرنشین او را به شهادت برسانند، تصریح کرد: این برای دشمن هیچ قدرت و قوت نظامی نیست که نیمه‌شب دشمنت را غافلگیر کند او که همیشه در میدان بود.

وی با ذکر این مطلب که نیروهای مسلح و سپاه پاسداران جواب خوبی دادند، گفت: بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری جرات نکرد حتی یک گلوله به سمت آمریکا شلیک کند اما سپاه با شلیک چندین موشک به پایگاه آمریکا در منطقه، هیمنه و ابهت آمریکا را فروریخت.

مروی با اشاره به اینکه دشمن فقط با جنجال تبلیغاتی تلاش می‌کند ضعف و ذلت خود را پنهان کند، بیان کرد: از اینکه تعدادی در هواپیما جان خود را از دست دادند واقعا متاسفیم سخت و دشوار است اما آمریکا این را برجسته می‌کند که ضعف خود را پنهان کند.

وی ابراز داشت: جان یک نفر هم برای ما ارزش دارد حراست و حفاظت وظیفه است در شرایط جنگی خطایی صورت گرفته اما منشا این خطا چه بود هنوز روشن نشده چرا این خطا صورت گرفت و هنوز کارشناسان اعلام نکردند آیا لشکر سایبری آمریکا اینجا نبود؟ آیا دست پلید آمریکا در اینجاست این احتمال وجود دارد.

مروی با بیان اینکه عده‌ای از سربازان بدون یونیفرم آمریکایی در ایران راه افتادند و این را بهانه کردند و خجالت نکشیدند، گفت: با این حرکات حقیرانه و ذلیلانه خود می‌خواستند خفت آمریکا را به‌گونه‌ای تحت‌الشعاع قرار بدهند.

وی عنوان کرد: رسانه‌های خارجی تجمع چندصد نفر در شهرها را بزرگ کردند که حضور میلیونی ایرانی‌ها و وفاداری آن‌ها را در تشییع و ذلت آمریکا را تحت‌الشعاع قرار دهند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه کج‌فهمی است که ما خیال کنیم آمریکا دست بر می‌دارد، افزود: با حضور میلیونی ایرانی‌ها در صحنه، مطمئنا آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

وی خاطرنشان کرد: سردار سلامی و حاجی‌زاده مایه افتخار ملت هستند در برابر آمریکا با قدرت و باصلابت و شجاعت، اما در برابر مردم گفتند گردن ما از مو باریک‌تر است و اینکه کاش ما در آن هواپیما بودیم، این ادب و تواضع و خضوع و صداقت در برابر مردم قابل تحسین است و از سرداران سپاه اسلام جز این توقعی نیست.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 7 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.