۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=5758


نماینده مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان: باید دانش آموزان را به سمت پرسشگری وخلاقیت سوق داد

رئیسی تاکید کرد :اموزش و پرورش باید روی توانمندی و مهارت های اجتماعی دانش اموزان کار کند وهمچنین دانش آموزان را به سمت خلاقیت ،پرسشگری ،کنجکاوی و پژهشگری سوق دهد .

به گزارش ایستار ،صبح امروز عنایت الله رئیسی نماینده مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در آیین نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱_۱۴۰۰ در هنرستان شهید میرزا بیگی رفسنجان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد:سال تحصیلی جدید به سه شکل حضوری ،نیمه حضوری و غیرحضوری آغاز خواهد شد که امیداریم با تلاش های انجام شده در حوزه ی واکسیناسیون در آینده ی نزدیک (اوایل آبان ماه)شاهد بازگشایی کامل مدارس باشیم .

وی افزود: پیشرفت هر جامعه در حوزه های علمی ،اقتصادی ،اخلاق مداری و مهارت های اجتماعی به این دلیل است که آن جامعه الویت نخست خود را تعلیم و تربیت افراد جامعه قرار داده است همانطور که مشاهده میکنیم کشور ژاپن پس از شکست در جنگ جهانی دوم در مدتی زمان کوتاهی به یکی از قطب های صنعتی دنیا تبدیل میشود و همچنین در قانون مداری ،اخلاق مداری و وجدان کاری زبانزد است که بخاطر اهمیت این کشور به حوزه تعلیم و تربیت است .

عنایت الله رئیسی با اشاره به اینکه در کشور ایران به علت تحریم ها ،سختی و جنگ تعلیم و تربیت نتوانست در الویت حکومت قرار گیرد تاکید کرد:اموزش و پرورش باید روی توانمندی و مهارت های اجتماعی دانش اموزان کار کند وهمچنین دانش آموزان را به سمت خلاقیت ،پرسشگری ،کنجکاوی و پژهشگری سوق دهد .

نماینده مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد:آموزش و پرورش کار کردهای مختلفی در سطح جامعه دارد که تعدادی از این کار کردها پنهان است که معلمین باید توجه داشته باشند دانش آموزانی جامعه پذیر ،فرهنگ پذیر و نوآور به جامعه تقدیم کنند.

وی گفت:امیدوارم مهر ماه ۱۴۰۰ اخرین ماه تحصیلی غیر حضوری باشد که شاهد حضور دانش اموزان در کلاس ها باشیم و این دانش آموزان جامعه را به سمت موفقیت و رستگاری سوق دهند.

 

 حسین تقوی‌رشیدی مدیر آموزش و پرورش رفسنجان در پایان این ایین اظهار کرد:امسال همه مسئولان به‌دنبال بازگشایی کلاس‌ها با رعایت مسائل بهداشتی هستند و مدارسی که زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند، با رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد که درشهرستان رفسنجان ۳۱ مدرسه زیر ۵۰ نفر داریم که اکثرا در روستاها هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =