منو

به مناسبت یکصدسالگی صنعت پسته در رفسنجان؛ مستند«ره صدساله » با موضوع تاریخچه صنعت پسته رفسنجان ساخته می شود

مدیر اجرایی اتاق بازرگانی رفسنجان از ساخت مستند «ره صدساله» با موضوع تاریخچه پسته به مناسبت یکصدسالگی صنعت پسته در این شهرستان خبر داد.

۱۰ مهر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ،علی غلامرضا پور با اعلام این خبر گفت: اتاق بازرگانی رفسنجان در صدد است تاریخ شفاهی و اقتصادی رفسنجان را در قالب یک مستند تهیه و تدوین کند.
وی افزود: این مستند در مرحله اول با محوریت پسته و تاریخچه شکل گیری صنعت پسته و تاثیر آن در اقتصاد شهرستان در قالب مصاحبه با شخصیت های اقتصادی و فعالان حوزه صنعت پسته شهرستان آغاز می شود.
مدیر اجرایی اتاق بازرگانی رفسنجان عنوان کرد: در حال حاضر با تعدادی از فعالان حوزه پسته با موضوع تاریخچه پسته مصاحبه شده که در قالب کلیپ تهیه و منتشر خواهد شد.
غلامرضاپور بیان کرد: کشت قابل توجه پسته و صنعتی شدن پسته از اوایل سال 1300 در رفسنجان آغاز شده و بر اساس منابع موجود، قریب به یکصد سال است که از شکل گیری صنعت پسته در این شهرستان می گذرد و این صنعت گسترش پیدا کرده و رفسنجان به عنوان قطب پسته کشور شناخته شده و در مقاطعی در بازار جهانی تاثیر بسزایی داشته است.
مدیراجرایی اتاق بازرگانی رفسنجان با اشاره به اینکه زحمات فعالان حوزه صنعت پسته بوده باعث شده پسته جایگاه امروزی خود را کسب کند و به عنوان پایه و محور اصلی اقتصاد شهرستان نقش داشته باشد، افزود: یکی از اهداف این مستند، ذکر نام و تجلیل از بزرگان و بیان دستاوردها و تاثیر آن در صنعت پسته است.
وی با تاکید بر اهمیت تعامل و همکاری با کشاورزان، تجار و فعالین حوزه پسته، گفت: مرحله اول این پروژه، تاریخ شفاهی و اقتصادی رفسنجان با عنوان «ره صدساله» با موضوع تاریخچه پسته خواهد پرداخت و در مراحل بعدی حوزه های دیگر اقتصاد شهرستان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.