منو

ثبت ملی شش میراث ناملموس رفسنجان

دو آیین و چهار مهارت سنتی رفسنجانی ها در پرونده‌های اشتراکی با شهرستان ها ی استان کرمان ثبت ملی شد‌‌.

۱۲ مهر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ، رئیس اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: شش میراث ناملموس شامل دو آیین عقیقه و شب شیشه و چهار مهارت سنتی شامل مهارت تهیه شیرینی محلی چنگمال(چنگمالو)، مهارت تهیه آش اُماچو، مهارت تهیه گندم شیر و مهارت تهیه سرکه محلی در فهرست ملی میراث ناملموس کشور ثبت گردید.

حسینی افزود: پرونده آیین ها به صورت اشتراکی با گستره استان کرمان و پرونده مهارت های سنتی مشترک با برخی شهرستان های استان کرمان به ثبت ملی رسیده اند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 7 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.