منو

زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری «یزدان‌شهر» کرمان را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر، حوالی یزدان‌‌شهر در شهرستان زرند استان کرمان را لرزاند.

۲۴ مهر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، در ساعت ۱۵ و ۱۶ دقیقه امروز زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ در مقیاس ریشتر حوالی یزدان‌شهر در استان کرمان را لرزاند.

این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۵۶.۵، عرض جغرافیایی ۳۰.۹۵ و عمق ۱۰ کیلومتری زمین به‌وقوع پیوست.

 نزدیک‌ترین شهرها به محل وقوع زلزله ۱۵ کیلومتری یزدانشهر (کرمان)، ۱۶ کیلومتری زرند (کرمان) و ۲۰ کیلومتری کیانشهر (کرمان) بودند.

 از خسارات احتمالی این زمین‌لرزه گزارشی اعلام نشده است.

 این زمین‌لرزه موجب ترس و وحشت مردم شد و به خیابان‌ها آمدند، همچنین فروریختن برخی شیشه‌ها و ترک دیوار خانه‌های قدیمی شده است.

 بر اساس اعلام فلاح مدیرعامل هلال‌احمر استان کرمان، دو تیم ارزیاب به محل وقوع زلزله اعزام و در حال بررسی خسارت‌ها هستند.

علوم پزشکی کرمان نیز اعلام کرد: در پی زمین لرزه ۵.۱ ریشتری شهرستان زرند تعداد ۵ تیم فوریت‌های پزشکی جهت بررسی مناطق تحت تاثیر زمین‌لرزه اعزام شدند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هفت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.