۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=6114


جامعه نیازمند نیروی تحول آفرین است

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تاکید:یکی از وظایف دانشگاه تربیت نیروی عاقله تحول آفرین است که با تزریق نیروی تحول آفرین به جامعه، جامعه متحول خواهد شد.

به گزارش ایستار ، صبح امروز رضا رنجبر کریمی در آیین معارفه خود به عنوان رئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان با اشاره به اینکه یکی از وظایف دانشگاه  تربیت نیروی عاقله تحول آفرین است بیان کرد:همه ی مدیرانی که امروز و در آینده میبینیم در دانشگاه ها پرورش یافتند که اگر دانشگاه  بتواند نیروی تحول آفرین به جامعه تزریق کند جامعه متحول خواهد شد .

وی با توجه اینکه رهبر کبیر انقلاب اسلامی دانشگاه را مبدا تحولات معرفی کرده است،اظهار کرد:اساتید دانشگاه در خط مقدم و کارکنان دانشگاه در پشت صحنه این راه قرار دارند .

رنجبر کریمی با توجه به اینکه یک استاد فقط یک معلم نیست بلکه یک مربی است تاکید کرد:اساتید بسیار تاثیر گذار هستند که اگر یک استاد سرشار از غرور ملی ، امید به آینده ،روحیه انقلابی باشد خروجی های دانشگاه برای جامعه موثر ترخواهند بود .

رضا رنجبر کریمی افزود:اگر یک استاد بخواهد به جایگاه واقعی خود را بیاندیشد هم نیاز به حمایت مادی و هم نیاز به حمایت معنوی دارد.آیا واقعا به همان اندازه که به هنر مندان و ورزشکاران بها میدهیم به دانشمندان بها میدهیم؟ بودجه دانشگاه ها یک معضل بسیار مهم است.

وی ادامه داد:آینده ی کشور را به دست اساتیدی میسپاریم که نمیتوانند هزینه های زندگیشان را تامین کنند وزارت علوم باید نگاه ویژه ای به این معضل داشته باشد .

رئیس دانشگاه ولی عصر (عج)با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷۰هزار سند علمی به نام جمهوری اسلامی ثبت شده است ،اظهار کرد:جای خوشحالی دارد که نام دانشمندان ایرانی در لیست دانشمندان برتر دنیا قرار دارد .

در آخر با توجه به اینکه هدفمند کردن تحقیقات بسیار مهم است،گفت:دانشگاه باید براساس یک برنامه مشخص کند که مشکلات جامعه را رفع کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + سه =