منو

واکسیناسیون۹۳ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله کرمانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تا کنون حدود ۹۳ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

۱۷ آبان ۱۴۰۰

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، احمد اسکندری‌نسب در حاشیه بازدید سرزده از مدارس شهر کرمان گفت: تاکنون ۲۴۰ هزار و ۱۸۷ دانش‌آموز دوره اول و دوم متوسطه از مجموع ۲۵۷ هزار ۵۷۵ نفر جامعه هدف دز اول واکسن کرونا را  زده‌اند و ۷۹ هزار و ۸۹۰ نفر نیز تا کنون دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان در استان بدون هیچ مانعی از هفته اول مهرماه سال جاری در حال انجام است، خاطرنشان کرد: به دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم ۲ نوبت واکسن سینوفارم، همانند بزرگسالان تزریق می‌شود.

اسکندری نسب از خانواده‌ها و دانش‌آموزان خواست با توجه به شروع آموزش حضوری در در تمامی دوره‌های تحصیلی از ابتدای آذرماه، دانش‌آموزان باقی‌مانده به‌همراه والدین هرچه سریع‌تر به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: لازم است دانش‌آموزان پس از دریافت واکسن کرونا نگاه عادی‌انگاری نسبت به شیوع ویروس کرونا نداشته باشند و همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی  یادآورشد: اطلاع‌رسانی لازم به‌منظور ترغیب دانش‌آموزان به واکسینه شدن علیه بیماری کووید ۱۹ در بستر شبکه شاد و پیامک برای اولیای دانش‌آموزان از طریق مدارس محل تحصیل آنان همچنان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: مهمترین عامل قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹، تزریق واکسن و توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله ماسک‌زدن و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.