منو

بیانیه شهرداری رفسنجان درخصوص مخالفت با نصب دکل مخابراتی در مجموعه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)

در پی انتشار خبری مبنی بر مخالفت شهرداری با نصب دکل مخابراتی در مجموعه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره)، اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رفسنجان بیانیه ای صادر کرد.

۲۰ آبان ۱۴۰۰

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

نظر به انتشار خبری با عنوان اختلاف شهرداری و مخابرات برای نصب دکل BTS در مجموعه آیت الله هاشمی رفسنجانی (موزه ریاست جمهوری و برج شیشه ای) به اطلاع همشهریان محترم می رساند، علت مخالفت با نصب این دکل و ممانعت از عملیات اجرایی آن، حفظ زیبایی و منظر شهری و جلوگیری از تخریب بصریِ مهمترین نماد شهری بوده است.

عملیات بتن ریزی این پروژه علی رغم غیرقانونی بودن، با جانمایی اشتباه و بدون در نظر گرفتن الزامات زیبایی و منظر سازی -که مورد توجه همه شهروندان و مدیریت شهری است- شب گذشته آغاز شد و در همان ابتدای کار پلیس ساختمانی شهرداری منطقه 1 با انجام وظیفه ذاتی و قانونی خود، به منظور جلوگیری از افزایش خسارت به بیت المال و حفظ هویت بصری شهر، با این اقدام برخورد و اخطارهای لازم را داد؛ اما متأسفانه بدون توجه به اخطارهای پلیس ساختمانی، عملیات بتن ریزی ادامه پیدا کرد.

هم چنین در خصوص برخی اسناد منتشر شده در زمینه مجوزهای قانونی این پروژه نیز لازم به ذکر است که این قرارداد فی مابین دفتر نشر و معارف انقلاب به عنوان صاحب زمین و شرکت مخابرات منعقد گردیده است؛ در حالی که به طور معمول هر گونه اقدام حتی در ملک شخصی نیاز به موافقت اصولی شهرداری دارد و در مورد مذکور این موافقت به هیچ وجه اخذ نشده است.

بی تردید شهرداری رفسنجان با نصب دکل و تقویت آنتن دهی در این منطقه و سایر نقاط شهر مخالف نبوده و در جانمایی دکل در محل مناسب و عملیات اجرایی آن نیز همراهی لازم را به عمل خواهد آورد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.