منو

باید مطالعات نقشه تعیین حریم گسل های دشت رفسنجان انجام شود

محمد محمد حسنی رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی جنوب شرق کشور اذعان کرد:سه گسل از داخل شهرستان رفسنجان عبور کرده که این گسل ها یک روز بیدار خواهند شد بنابراین باید نقشه تعیین حریم گسل های دشت رفسنجان با مطالعه و تحقیق تنظیم شود.

۰۱ آذر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ،صبح امروز محمد محمد حسنی رئیس مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی جنوب شرق کشور در جلسه ارزیابی ریسک مخاطرات تهدید کننده حوزه شهری و زیر ساخت های شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه دشت رفسنجان اولین دشت ممنوعه ایران قبل از انقلاب بوده است،  بیان کرد: در حال حاضر سه دستگاه پاسخ سریع زلزله در شهرستان رفسنجان نصب شده است که اگر ۱۵دستگاه پاسخ سریع  زلزله در استان کرمان نصب شود سامانه پاسخ سریع زلزله در استان کرمان راه اندازی خواهد شد که با راه اندازی این سیستم یک قدم به سمت ارتقاع ایمنی در برابر زلزله خواهیم برداشت .

محمدحسنی با اشاره به اینکه استان کرمان از لحاظ مخاطره پذیری در بحث زلزله در کشور رتبه اول را دارد، افزود:متاسفانه در استان کرمان در شهرستان های رفسنجان،زرند،بم وجیرفت گسل از درون شهر عبور میکند که باید پیشگیری را مقدم بدانیم و ایمنی را بالا ببریم .

وی اظهار کرد:رشته کوه زاگرس (اژده های خفته)از سلیمانیه عراق شروع میشود و در استان کرمان به اتمام میرسد رشته کوه زاگرس را یک مار در نظر بگیرید زمانی سر مار را بزنید دم آن شروع به حرکت میکند که اگر به یاد داشته باشید در سال ۱۳۹۶چند روز بعد از زلزله سر پل ذهاب  استان کرمان  لرزید.

رئیس تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی جنوب شرق کشور عنوان کرد:اگر در زلزله سرپل ذهاب گسل داخل شهر بود بعد از زلزله هیچ موجود زنده ای در شهر باقی نمی ماند باید برای پیشگری  نقشه تعیین حریم گسل های شهرستان های استان با تحقیق و مطالعه تنظیم شوند.نقشه تعیین حریم گسل شهر کرمان تنظیم شده و شهر بم در حال تنظیم است .

وی ادامه داد: سه گسل از داخل شهرستان رفسنجان عبور کرده که این گسل ها یک روز بیدار خواهند شد بنابراین همیشه باید آمادگی لازم را برای مواجه با زلزله داشته باشیم .


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.