۲۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=6951


لزوم اجرایی شدن سند سازگاری با کم آبی در کرمان

استاندار کرمان تاکید کرد: ذهن همه نخبگان و جامعه استان را درگیر سند آمایش سرزمین استان کنید.

 به گزارش ایستار ،علی زینی وند شامگاه ۲۰ آذرماه در شورای برنامه ریزی استان کرمان پیشنهاد کرد: در برنامه هفتم توسعه احکامی به صورت مشخص برای ملزم کردن دستگاه ها در راستای اجرای مصوبات سند آمایش سرزمین داشته باشیم. همچنین زمینه بازنگری در سند آمایش سرزمین به صورت دوره ای ایجاد شود.

وی ادامه داد: در سند ملی آمایش سرزمین، استان کرمان جزو ۱۱ شهر مهم کشور آمده است لذا باید تلاش مضاعفی داشته باشیم و باید به توسعه ارتباطات در زمینه تکمیل زیرساخت های ترانزیتی و ریلی استان توجه ویژه شود.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که در آینده کرمان بسیار متفاوت خواهد بود و در ادامه به سند آمایش سرزمین استان کرمان اشاره کرد و افزود: دستگاه ها تا پایان سال برش بخشی توسعه ای خود را برای سال آینده ارایه دهند که برای این کار باید از ظرفیت دانشگاه ها استفاده شود.

وی معادله توسعه استان را کاملا روشن دانست و بیان کرد: باید در ابتدا برای مشکل آب تدابیری عملیاتی اتخاذ شود و قصد تعطیلی زندگی کشاورزان نداریم بلکه به دنبال متحول کردن حوزه کشاورزی هستیم و به اجبار باید کشاورزی ما مکانیزه شود.

زینی وند بر لزوم اجرایی شدن سند سازگاری با کم آبی تاکید کرد و افزود: چهار یا پنج کرمانی داریم که جهان از تجربیات آنها در حوزه کشاورزی استفاده می کند.

وی پیشرو توسعه و تحول استان را مدیران دانست و بیان کرد: در سطح ملی مصوب کردم که توسعه متوازن استان در دستور کار همه وزارتخانه ها قرار گیرد.

استاندار کرمان با بیان اینکه باید پارک های علم و فناوری در استان پر رونق تر شوند، تصریح کرد: همه ارزیابی های ما از دستگاه براساس اجرایی شدن سند آمایش سرزمین خواهد بود و با توجه به ثروت های که استان دارد لذا کرمان می تواند بیشتر از سند ملی آمایش سرزمین بهره بگیرد و موفق ترین استان در زمینه اجرای این سند باشد.

محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: به نظر می رسد دستگاه ها درگیر با سند آمایش سرزمینی نیستند و باید این سند مبنای کار دستگاه ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =