منو

از نقش اهالی رسانه در بحران کرونا غافل نشویم

مراقب این جستجوگرانی که شیطنت هایشان تمامی ندارد، باشیم؛ امروز در کنار همه دلواپسی های مان برای سلامتی شان دعا کنیم.

۲۸ فروردین ۱۳۹۹

یادداشت/ به قلم بهناز شریفی

وقتی تب و تاب کروناویروس در جهان شروع شد، زمانی که عالم و آدم درگیر شدند و غرق در بیماری شدیم، حواس مان به دخترک قلم به دست و پسرک دوربین به شانه نبود؛ همان که می دوید تا بگوید چگونه از خود و خانواده مراقبت کنیم، همان که می نوشت تا بخوانیم عدد مبتلایان به چند رسیده و باید در خانه بمانیم، همان که پا به پای پزشک و پرستار و کادر درمان عرق ریخت و هزار بار مُرد و زنده شد.

همان که امروز سنش از سی یا چهل هم گذشته و دغدغه خبرنگاری رهایش نکرده و با این ویروس نچسب یقه به یقه شده است.

کافیست برای چند ثانیه چشمان مان را ببندیم و جهان بدون رسانه را تصور کنیم؛ آیا کسی به شما می گفت چگونه دست های تان را بشویید یا کسی می دانست این وبای مدرن از کجا آمده و آمدنش بهر چه بود؟

مراقب این جستجوگرانی که شیطنت هایشان تمامی ندارد، باشیم؛ امروز در کنار همه دلواپسی های مان برای سلامتی شان دعا کنیم.

وقتش رسیده این کنجکاوان پر جنب و جوش را از پشت دوربین و زیر برگه های درهم و برهم و از میان فایل های صوتی بیرون بکشیم و حال شان را بپرسیم؛ نکند دیر شود و جای شان در بین ما خالی باشد!

برای این بیسیم چی های خط مقدم کرونا که خواب و خوراک شان را فدای مراقبت از عملیاتی شدن وعده های جورواجور نحوه پرداخت قبوض و اقساط وام شهروندان و… کرده اند، آرزوی بهروزی می کنیم؛ وقتش رسیده دستی به پشت شان بزنیم و با یک خداقوت جانانه غبار خستگی را از تن رنجور و خسته شان بتکانیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.