منو

انتقاد نماینده کرمان از تصمیمات مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آلایندگی‌هایی که شرکت ملی مس برای مردم استان کرمان ایجاد کرده است تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم حق مردم استان کرمان در این صنعت ضایع شود.

۱۵ دی ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ، محمدرضا پورابراهیمی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تذکر بنده خطاب به وزیر صمت در خصوص اقدامات خلاف منافع مردم استان کرمان است که از سوی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران صورت گرفته است. اخیرا خبری از تشکیل جلسه‌ای در مجلس شورای اسلامی با حضور مدیرعامل مس و تعدادی از نمایندگان پخش شد که گویا در این جلسه در خصوص انتقال منابع این شرکت به خارج از استان کرمان بحث شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور اتخاذ چنین تصمیماتی که مغایر با منافع مردم می‌باشد از سوی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران باعث ناراحتی مردم استان کرمان شده است. فعالیت شرکت ملی مس ایران  در استان کرمان باعث آلایندگی‌هایی در منطقه شده است امروز میزان آمونیاک آب ۱۲ برابر حد مجاز و میزان اس او دو هوا ۳۵ برابر حد مجاز بوده و بخشی از مراتع استان به خاطر آلایندگی از بین رفته است. میزان سرطان در منطقه از حد متوسط کشور بالاتر است.

وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت مس حق ندارد منابع مربوط به شرکت را به جای دیگری انتقال دهد این منابع حق ۵۰۰۰ نفر بازنشسته و سهام عدالت است. وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها ۱۳ درصد از این شرکت را برعهده دارد و وزیر صنعت، معدن و تجارت نمی‌تواند در این خصوص تصمیم‌گیری کند و بخواهد ۵۰۰ میلیارد منابع را به جایی دیگر منتقل کند. حق مردم آذربایجان از مس محفوظ است اما اجازه نمی‌دهیم حق مردم استان کرمان ضایع شود.

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: همان طور که مستحضر هستید ۲۰ درصد از این شرکت متعلق به مردم ورزقان آذربایجان می‌باشد و در آن جلسه که وزیر حضور داشت مقرر شد به اندازه همین ۲۰ درصد به هیات مدیره در ورزقان آذربایجان اجازه مدیریت داده شود. هیچ مبلغی جابه‌جا نشده است و حق مردم کرمان محفوظ است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.