منو

رفسنجان شهر شخصیت های ملی تاثیرگذار

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: شهرستان رفسنجان در حوزه های نیروی انسانی ،شخصیت های ملی تاثیر گذار و خیرین پتانسیل های مهم و خوبی دارد.

۱۸ دی ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ،سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در آیین بزرگداشت روز رفسنجان شناسی در دانشگاه ولی عصر (عج) در زمینه فعالیت های مردم رفسنجان در رکاب امام خمینی (ره) قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد:رفسنجانی از قیام ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ با روحیه انقلابی ،سیاسی ،ولایتمداری و مذهبی فعالیت خود را آغاز کردند که در جهت تاثیرگذاری بیشتر در روحیه انقلابی مردم بزرگان شهر از شهید کامیاب ،آیت الله رئیسی ،آیت الله نوری همدانی و همچنین امام خامنه ای برای سخرانی در روستا ها و مساجد شهرستان دعوت میکردند.

سید محمد حسینی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری میفرمایند :در رفسنجان به راحتی میتوانستم سخنانی را بگوییم که در دیگر نقاط امکان ارائه آنها نبود ،گفت:شهر رفسنجان در حوزه مبارزه قبل از انقلاب شهری زنده ، پویا،پیشگام و فعال در منطقه بود که در راه پیروزی انقلاب اسلامی شهیدانی از جمله شهید بصیر زاده را تقدیم کرد.

وی افزود: روز ۱۸ دی روز رفسنجان پایان سیطره دوران ستمشاهی بود و کمیته‌های نیروهای انقلاب شهر را به دست گرفته بودند و از شهر حفاظت می‌کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد:جوانان رفسنجان با امکانات کم نمایش های مذهبی،تاثیرگذار و جهت دار بسیاری با عناوین ابوذر ،حر و سلحشوران علوی اجرا میکردند که برگرفته از داستان های صدر اسلام بودند.

وی عنوان کرد:رفسنجان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس در لشکر ۴۱ثارلله شهیدان بسیاری از جمله؛شهید حاج علی محمدی ،شهید میر افضلی ،شهید عابدینی و… تقدیم کرده است .

سید محمد حسینی باتوجه به پتانسیل های شهرستان رفسنجان خاطر نشان کرد:در حوزه کشاورزی در جهان پسته رفسنجان از نظر مرغوبیت و طعم خاصش مشهور است .در حوزه های نیروی انسانی ،شخصیت های ملی تاثیر گذار و خیرین ،پتانسیل های مهم و خوبی دارد.

وی ادامه داد: مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ،دانشگاه ها ،شرکت های دانش بنیان،منطقه ویژه اقتصادی ،دره متمایز و زیبا راگه که در بیابان به وجود آمده است و بزرگ ترین خانه خشتی جهان از دیگر پتانسل های این شهرستان هستند .

در ادامه آیین مرتضی آقا تهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید نقاط ضعف را شناسایی و بررسی کنیم و پای آنها بیاستیم تا بر طرف شوند ، بیان کرد:باید در زمینه مطرح کردن  پتانسیل های موجود تلاش کنیم که تفاوت های آن ها با دیگر پتانسیل ها به درستی به رخ بکشید که جوانان نگویند آن طرف مرزها یهتر است .

وی افزود:حضور و فعالیت خیرین در این شهر بی نظیر است در شهر دیگری ندیدم . وجود خیرین و واقفان را در رشد اقتصادی شهرستان تاثیر گذار خواهد بود .

آقا تهرانی با اشاره به اینکه دین اسلام به گونه ای  است که در حوزه های مختلف از جمله  گردشگری، پزشکی،ورزش و .. بروز میشود، تاکید کرد:طلبه های امروز باید به روز باشند نه طلبه ۵۰۰ سال پیش، طلبه ها باید اصول دینی و اسلامی در همه حوزه ها را تبیین کنند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.