منو

احمد جمالی‌زاده:روند ابتلا به کرونا در رفسنجان نگران کننده است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان در پی افزایش ناگهانی آمار مبتلایان به کرونا شدیدا ابراز نگرانی کرد.

۰۶ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ، دکتر احمد جمالی‌زاده گفت: طی هفته‌های گذشته سویه جدید کرونا به نام اُمیکرون در سراسر دنیا و به دنبال آن در کشور ما رو به افزایش است که به‌ تبع آن در شهرستان رفسنجان هم با افزایش ناگهانی موارد جدید کرونا مواجه هستیم و این را باید به‌عنوان یک هشدار جدی در نظر گرفت.

وی افزود: در طول یک هفته اخیر موارد بستری در پی ابتلا به کرونا سه برابر شده است و باتوجه به بررسی های انجام شده به نظر می‌رسد که سویه غالب در گردش در رفسنجان سویه امیکرون باشد.

همچنین تجربه نشان داده است که اگر موارد بستری افزایش یابد ممکن است که به همان نسبت طی دو تا سه هفته آینده موارد بدحال وبستری در آی‌سی‌یو هم افزایش یابد.

جمالی زاده درباره بازگشت محدودیت‌های کرونایی هشدار داد و گفت: اگر شیب ابتلا به کرونا به همین صورت افزایش یابد و وضعیت شهرستان به سمت قرمز برود مجبور به اعمال یکسری محدودیت‌ها خواهیم شد.

این مقام مسئول بهداشتی درباره پیشگیری از ابتلای افراد به سویه امیکرون گفت: مهمترین کار جهت پیشگیری از ابتلای افراد به سویه امیکرون تکمیل واکسیناسیون است و تکمیل واکسیناسیون یعنی تزریق سه نوبت واکسن و به دنبال آن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص زدن ماسک است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی درباره وضعیت واکسیناسیون در رفسنجان گفت: متاسفانه تعداد افرادی که نوبت سوم واکسن کرونا را در شهرستان تزریق کرده‌اند مطلوب نیست ودرصد زیادی هستند که علیرغم اینکه نوبت تزریق دوز سوم آنها رسیده است ولی هنوز مراجعه نکرده اند.

در حال حاضر همه انواع واکسن‌ها در شهرستان موجود بوده وهمشهریان عزیز می توانند به مراکز بهداشتی وپایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.