منو

شیب ابتلا در رفسنجان و جیرفت بیشتر از سایر شهرهای استان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه آمار واکسیناسیون کند پیش می‌رود،گفت:شیب ابتلا در جیرفت و رفسنجان بیشتر از سایر شهرستان‌های استان کرمان است و همچنان تعداد بیماران مبتلا به کرونا در سیرجان زیاد است.

۰۹ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش ایستار،حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه  کشور و همچنین استان کرمان در وضعیت هشدار قرار دارند، اظهار داشت: هفته گذشته بستری‌ها  حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته قبل‌تر افزایش پیدا کرده است و در حال حاضر ۳۷۰ مورد بیمار مشکوک و قطعی در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی عنوان کرد: موارد قطعی مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان ۱۱۵ مورد، موارد مشکوک ۲۵۵ مورد، بیماران تخت ونتیلاتور ۲۱ مورد و بستری در آی‌سی‌یو ۵۳ مورد است.

رشیدی‌نژاد تصریح کرد: در مجاورت دو استان قرار داریم که تعداد بیماران مبتلا به کرونا امیکرون در این دو استان افزایش یافته و مجاور یک استانی قرار داریم که سه شهرستان آن قرمز است.

وی ابراز داشت: هفته گذشته مرگ و میرها در سطح استان کرمان نسبت به هفته ماقبل کاهش یافته است.

رشیدی‌نژاد با اشاره به اینکه روند بیماران سرپایی هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل رو به افزایش است، ابراز داشت:  دو هفته قبل ۱۵ تا ۲۰ درصد تست‌های انجام شده مثبت بوده که این آمار در هفته گذشته به‌ویژه دیروز به ۶۰ درصد افزایش یافته و این عدد روز به روز در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: درگیری افراد مبتلا به امیکرون نسبت به ویروس دلتا ۲.۵ تا ۳ برابر  است.

وی با بیان اینکه آمار واکسیناسیون کند پیش می‌رود، متذکر شد: شیب ابتلا در جیرفت و رفسنجان بیشتر از سایر شهرستان‌های استان است و همچنان تعداد بیماران مبتلا به کرونا در سیرجان زیاد است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 18 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.