۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7738


رویداد استارت آپ دی برگزار میشود

رویداد استارت آپ دی  بهینه سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی و عموم از اول بهمن تا سی ام بهمن ماه برگزار خواهد شد .

به گزارش ایستار، صبح امروز سرهنگ پساوند فرمانده سپاه ناحیه شهرستان رفسنجان در نشست خبری رویداد استارت آپ دی  بهینه سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب اذعان کرد:بر اساس هفت محور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هسته علمی در پایگاه های بسیج شهرستان ها تشکیل شد که مخترعین و چالش های آن منطقه را شناسایی کنند که مخترعین را به نهاد ها و دستگاه های حمایتی معرفی کنند و در‌صدد رفع چالش ها تهمیدات لازم را بیاندیشند .

سرهنگ پساوند ادامه داد:شهرستان رفسنجان با وجود بزرگترین جنگل مصنوعی پسته دنیا به دلیل تغییر اقلیم ، خشک‌سالی و کاهش بارنگی با چالش آب مواجه شده است که درجهت استفاده از ایده های برتر برای رفع چالش کم آبی رویداد استارت آپ دی بهینه سازی و هوشمند سازی مصرف آب کشاورزی و شرب برگزار خواهد شد .

وی اظهار داشت :این رویداد در دو بخش ؛دانشجویی و عموم با محوریت مدیریت هدر رفت شبکه های انتقال و توزیع آب،مدیریت جمع آوری پساب ها و روان آب ها ،تکنولوژی های نوین دز تصفیه آب و بهینه سازی و ارتقای فرهنگ الگوی مصرف آب در جامعه و دانش آموزی با محوریت ارائه مقالات علمی ،دست سازه ها ،نرم افزار های کاربردی و ایده پردازی خلاقانه برگزار خواهد شد.

سرهنگ پساوند افزود:ایده پردازان میتوانند از اول بهمن تا سی ام بهمن ماه ایده های خود را به نشانی http://rafsanjan.iau.ir/fa/form/2/regidea   ارسال نمایند.

رفسنجان در یک قدمی فلج اقتصادی

در ادامه علی احمدپور مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان اظهار کرد:در دشت رفسنجان و انار به دلیل برداشت بی رویه ، کاهش بارندگی و تغییر اقلیم سطح آب زیر زمینی ۶۴سانتی متر کاهش یافته است .

احمدپور افزود:کیفیت و کمیت آب شرب و کشاورزی در شهرستان کاهش یافته است که راندمان برداشت محصول پسته به شدت کاهش داده و در هرهکتار نزدیک به ۴۰۰کیلو گرم پسته برداشت میشود و همچنین منابع آب شرب استاندار در رفسنجان وجود ندارد .

مدیر امور منابع آب شهرستان رفسنجان تاکید کرد:باید برای رفع چالش کم آبی بین منابع آبی و مصارفمان تعادل برقرارکنیم زیرا اقتصاد و ثروت رفسنجان در گرو محصول پسته است که اگر این چالش رفع نشود اقتصاد رفسنجان فلج خواهد شد .

وی عنوان کرد:مدیریت مصرف بدون همکاری افراد جامعه امکان پذیر نخواهد بود باید دست به دست هم بدهیم که اقتصاد رفسنجان سر پا بماند .

در آخر گفت:رویداد استارت آپ دی بهینه سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب یک رویداد بسیار مهم خواهد بود و میتوانند شروع راهی جدید برای رفع چالش کم آبی در شهرستان باشد .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 4 =