منو

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از برگزاری نشست مشترک این کمیسیون، نمایندگان کانون‌های بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی شامل دستگاه‌های اجرایی تامین اجتماعی خبر داد و گفت: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

۱۳ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش ایستار ،  محمدرضا پورابراهیمی در نشست با اعضای ستاد هماهنگی کانون‌های بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی مشمول تامین اجتماعی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات بحث افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی است.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ به استناد مصوبات مجلس و قانون برنامه ششم مقرر شد حداقل‌ها در خصوص افزایش حقوق این گروه اجرایی شود که به دلایل مختلف انجام نشده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم اجرای کامل مصوبات مجلس در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی کشور مطرح و در این نشست به طور مفصل بحث و قرار شد گزارش کاملی در قالب یک نامه به کمیسیون اقتصادی ارائه و تصمیم‌گیری شود.

وی به نگرانی در خصوص نگرفتن منابع کافی در بودجه ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: تعهدات افزایش میزان حقوق متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با شاغلان در سال ۱۴۰۱ منابع در نظر گرفته نشده است.

 وی ادامه داد: این امر یکی از موضوعات مهم است که در این جلسه نمایندگان کانون‌های بازنشستگان حضور داشتند و موارد مورد نظر این قشر را مطرح کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار است نشست مشترک نمایندگان کانون‌های بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کشور با حضور وزیر رفاه و تامین اجتماعی و رئیس سازمان برنامه و بودجه به‌زودی در کمیسیون اقتصادی تشکیل شود و آخرین وضعیت اجرای ناقص پرداخت‌های تعهدات دولت در بخش بازنشستگی در سال ۱۴۰۰ برای تامین اجتماعی پیگیری شود و موضوع پیش‌بینی‌های لازم در بودجه ۱۴۰۱ برای حل مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی در دستور کار قرار گیرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.