۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=777


میزان خسارت سیل اواخر فروردین‌ماه سال ۹۹ در کرمان چقدر شد؟

خسارت‌های سیلاب در بخش‌های مختلفی از جمله آسیب به جسم راه‌های اصلی، رویه‌های آسفالتی و شنی، تخریب شانه‌ها، آبشستگی و آسیب به برخی قسمت‌های راه‌های فرعی و روستایی، تخریب پشت کوله‌های پل‌ها، تخریب آبنما‌های روستایی، تخریب جاده‌های خاکی روستایی در قسمت مسیر‌های سیلاب و رودخانه‌ها بوده است.

به گزارش ایستار احسان عراقی‌زاده معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: خسارت سیل به صورت عمده به راه‌های اصلی فرعی و روستایی در شهرستان‌های کرمان، سیرجان، بافت، رابر، ریگان، فهرج و به‌خصوص بخش‌های گلباف، شهداد و راین گزارش شد.

او اظهار داشت: خسارت‌های سیلاب در بخش‌های مختلفی از جمله آسیب به جسم راه‌های اصلی، رویه‌های آسفالتی و شنی، تخریب شانه‌ها، آبشستگی و آسیب به برخی قسمت‌های راه‌های فرعی و روستایی، تخریب پشت کوله‌های پل‌ها، تخریب آبنما‌های روستایی، تخریب جاده‌های خاکی روستایی در قسمت مسیر‌های سیلاب و رودخانه‌ها بوده است.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: امسال تخریبی در حوزه پل‌ها و محور‌های اصلی بر اثر سیلاب‌های اخیر در این استان نداشتیم، زیرا از سال گذشته فرایند اصلاح رادیه و برید پل‌ها و حفاظت از جاده‌ها را آغاز کردیم و او با اشاره به اقدامات گسترده پیشگیرانه در حوزه تخریب راه‌ها و ابنیه ارتباطی در برابر خسارت‌های سیلاب استان کرمان عنوان کرد: عملیات‌های پیشگیرانه بسیار ارزان‌تر از بازسازی و احداث محسوب می‌شود.

عراقی‌زاده تصریح کرد: اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در زمینه پیشگیری، عملیات اجرایی تنظیم بستر رودخانه‌ها، تعمیر و احداث دریواسیون پل‌ها و احداث کانال دفع آب‌های سطحی و احداث قنو‌ها را در این استان اجرا کرده است.

او با بیان اینکه راهداری به معنی برنامه‌ریزی است افزود: پس از سیل سال گذشته برنامه‌ریزی عملیاتی در برابر سیلاب را آغاز کردیم و بر این اساس امسال کمترین آسیب به پل‌های استان کرمان وارد شد، اما تخریب در راه‌های روستایی، شنی و خاکی افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دوازده =