منو

دستگیری باند برداشت اسکیمری از حساب شهروندان در رفسنجان

رئیس پلیس فتای شهرستان رفسنجان گفت: سه متهم که با تهیه دستگاه اسکیمر بیش از ۷۰۰ میلیون ریال از حساب مشتریان خود برداشت کرده و در صدد انجام کلاهبرداری های بیشتری به همین شیوه بودند کمتر از ۷۲ ساعت دستگیر شدند.

۲۴ بهمن ۱۴۰۰

 

به گزارش ایستار،سرگرد “علی بازماندگان” در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه چند نفر به پلیس فتا رفسنجان و طرح شکایتی مبنی بر برداشت غیرمجاز اینترنتی از حسابشان، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: در این رابطه با بررسی ها و اقدامات تخصصی مأموران پلیس فتا مشخص شد، چند نفر با تهیه یک دستگاه اسکیمر و مخفی سازی آن در پیشخوان یک کافه در شهر رفسنجان هنگام دریافت وجه از مشتریان با گرفتن کارت و رمزآنها اقدام به کپی برداری از کارت ها کرده و در ادامه بر اساس اطلاعات این کارت ها اقدام به برداشت وجه از حساب آنان به صورت خرید اینترنتی طلا و گوشی همراه می کنند.

سرگرد بازماندگان تصریح کرد: در این رابطه به رغم شگردهای خاصی که این افراد هنگام انجام خریدهای اینترنتی به کار بسته بودند تا شناسایی نشوند ماموران پلیس فتا موفق شدند سه متهم مرتبط با این کلاهبرداری ها را شناسایی و آنان را کمتر از ۷۲ ساعت از شروع کلاهبرداری‌های خود دستگیر کنند که در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه اسکیمر، ۱۲ عدد کارت بانکی خام و همچنین اقلامی دیگر از جمله ۲ سرویس طلا، ۵ دستگاه گوشی همراه و یک دستگاه لپ‌تاپ کشف شد.

وی بیان کرد این سه متهم در تحقیقات به عمل آمده به برداشت بیش از ۷۰۰ میلیون ریال از حساب شهروندان به همین شیوه اعتراف کردند که خوشبختانه با ورود سریع پلیس فتا به این مورد از وقوع کلاهبرداری و برداشت های غیر مجاز دیگری که این باند به دنبال انجام آنها بودند پیشگیری شد.

رئیس پلیس فتا رفسنجان با اشاره به تشکیل پرونده و معرفی متهمان به مراجع قضایی گفت: اسکیمر ها دستگاه های ساختگی و شبیه دستگاه های pos هستند که از کارت های بانکی کپی برداری میکنند که در این خصوص از شهروندان می‌خواهیم رمز کارتهای بانکی خود را به منزله کلید گاوصندوق بدانند و ضمن خودداری از ارائه رمز ها به دیگران هنگام خرید از دستگاه های pos خودشان رمز را وارد کرده و هیچگاه رمز کارت خود را بر روی کارت بانکی یادداشت نکنند.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.