۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7985


بهره برداری چهار پروژه ورزشی در مدارس رفسنجان

چهار پروژه ورزشی در مدارس شهرستان رفسنجان با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال با حضور سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایستار، محسن منوچهری نژاد در آیین افتتاح این پروژه های ورزشی گفت: اهمیت نقش ورزش در سلامت جسم و روان دانش آموزان بر کسی پوشیده نیست و در این راستا فعالیت های ورزشی در مدارس به صورت هدفمند می تواند آینده ای با نشاط و توام با سلامت اجتماعی و قهرمان پروری برای کشور رقم بزند.

وی افزود: انجام فعالیت های ورزشی در مدارس، نه تنها ضرورتی مهم برای تربیت نسلی سالم، تندرست و داشتن دانش آموزانی پویا و پر انرژی است، بلکه بهترین فرصت برای نهادینه کردن فرهنگ ورزش در میان آینده سازان این مرز و بوم است.

سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه توجه به سلامت دانش آموزان، تضمین کننده جامعه سالم در آینده است، خاطرنشان کرد : با شرایط جامعه و کم تحرکی موجود، دانش آموزان نیاز به نشاط و شادابی دارند.

منوچهری نژاد بیان کرد: فعالیت های ورزشی یکی از مهم ترین ابزارهای شاداب سازی دانشآموزانی است که در رشتههای مختلف ورزشی فعالیت کرده و در کنار درس و تحصیل به امر ورزش اهتمام دارند و از نظر پیشرفت و موفقیت تحصیلی سر آمدتر هستند.

وی با بیان اینکه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به دنبال اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هستیم، گفت: بر اساس این سند مدرسه ی تراز انقلاب اسلامی کانون فرهنگی، تربیتی  محله خواهد بود.

 سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه  امروز به خود می بالیم که فرزند انقلاب هستم و به برکت انقلاب اسلامی شاهد تغییرات مثبتی در فضای آموزشی و ورزشی مدارس  هستیم بیان کرد: دشمنان به دنبال سیاه نمایی هستند و ما باید بر اساس فرموده های مقام معظم رهبری مد ظله العالی، با جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب عزیزمان را بازگو نماییم.

در پایان وی از مدیریت آموزش و پرورش، شهرداری رفسنجان، شرکت صنایع مس، مدیران مدارس و خانواده های حامی قدردانی کرد و به نفرات برتر مسابقات ورزشی جوایزی اهدا شد.

شایان ذکر است: چمن مصنوعی دبیرستان شاهد رفسنجان با زیر بنای یک هزار و ۵۶ مترمربع با همکاری شرکت مس سرچشمه و شهرداری رفسنجان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

گفتنی است: سالن وزنه برداری، ایروبیک، تی آر ایکس و بدنسازی نیز  با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال در محل دبیرستان دخترانه شاهد رفسنجان افتتاح شد.

بر پایه این گزارش: زمین چمن مصنوعی دبیرستان علامه حلی دوره اول رفسنجان با زیر بنای یک هزار و ۵۶  متر مربع و اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال از  که با همکاری شرکت مس سرچشمه و شهرداری رفسنجان احداث شده بود نیز در سفر سرپرست معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان به رفسنجان افتتاح شد.

گفتنی است: از پروژه تعمیر و بازسازی تعویض و نصب کف پوش، پارکت، ضربه گیر دیوار ها  و تعویض کامل سیستم روشنایی سالن های والیبال و بسکتبال مجتمع ورزشی فرهنگیان رفسنجان با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال به همت باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت مس رفسنجان نیز بهره برداری شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 14 =