منو

افزایش 30 درصدی مصرف آب در اسفند نسبت به ماه قبل در رفسنجان /شستشو و خانه تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنید

حسین چرخ انداز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان در آستانه روزهای پایانی سال و سنت دیرینه خانه تکانی از همشهریان خواست در استفاده از آب شرب ،مصرف بهینه آب را مد نظر داشته باشند .

۰۶ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش ایستار،حسین چرخ انداز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان رفسنجان در سخنانی نکاتی را به شرح ذیل به شهروندان یادآوری نمود:

با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال شهروندان براساس یک سنت دیرینه مبادرت به خانه تکانی و شستشو و نظافت و بهداشت منازل می نمایند همه ساله در این ایام شاهد افزایش چشمگیر مصرف آب به لحاظ خانه تکانی و نظافت هستیم که در نتیجه افت فشار شبکه آب در برخی از مناطق بوجود می آید.

با توجه به افزایش۳۰ درصدی مصرف آب در اسفند ماه نسبت به ماه های دیگر سال .لذا از شهروندان محترم تقاضا می شود با رعایت الگوی مصرف آب از هدر رفت این عنصر ارزشمند جلوگیری کنند.

با اینکه منابع تامین آب شهر رفسنجان در وضعیت بحرانی و قرمز قرار دارد و همچنین هزینه و سختی زیادی برای تصفیه آب شرب انجام می‌شود، با مسئولیت پذیری و هم دلی شهروندان فهیم و مدیریت کلان مصرف و با تغییر برخی از روش‌های نادرست مصرف آب و استفاده از ابزار‌های کاهنده می‌توان با دغدغه کمبود منابع آبی مقابله کرد.

بایستی از مصرف غیرضروری آب پرهیز و در صورت نیاز، برای شست وشوی فرش‌ها از خدمات موسسات قالی شویی استفاده شود تا از میزان هدررفت آب آشامیدنی تصفیه شده‌ای که با هزینه بالا تولید می‌شود، جلوگیری کرد.

درصورتی که شهروندان عزیز توصیه های بهداشتی را درحد متعارف انجام دهند وهمزمان مدیریت مصرف را مورد توجه قرار دهندمشکلی در تامین آب شرب ایجاد نمی شود درخواستی از شهروندان عزیز داریم با رعایت دستورالعمل های بهداشت فردی تا حد امکان از مصارف غیر ضروری فعلا خودداری کنند تا برای مصارف ضروری دچار کمبود آب نشویم واین مقطع حساس را بدون کم آبی وقطع آب سپری کنیم.

همکاران شرکت آب و فاضلاب در طول سال برای توزیع آب بصورت شبانه روزی تلاش می کنند و با سخت کوشی و تلاش شبانه روزی آنان، خدمات رسانی در زمینه توزیع آب بدون وقفه انجام می شود.

مرکز ارتباطات مردمی روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب با شماره تماس 122 در کلیه روزهای سال بصورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات و راهنمایی همشهریان می باشند، لذا از شهروندان تقاضای می شود در صورت مشاهده هرگونه مشکل و پیشنهاد و انتقاد سازنده با این مرکز تماس حاصل فرمایند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.