۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8094


استاندار کرمان: فرمانداران آمادگی سفرهای نوروزی را داشته باشند

استاندار کرمان گفت: فرمانداران آمادگی سفرهای نوروزی را داشته و نظارت بر رستوران‌ها و اماکن اقامتی و گردشگری در دستور کار قرار گیرد.

  • به گزارش ایستار ، علی زینی‌وند ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان کرمان که با حضور جمعی از مسئولان و ارتباط همزمان ویدئو کنفرانس با فرمانداران سراسر استان در سالن شهید مرتضوی‌زاده استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: از اعضای ستاد مقابله با کرونا و کادر درمان استان کرمان به‌واسطه تمام تلاش‌هایی که می‌کنند تشکر می‌کنم.

استاندار کرمان با بیان اینکه مهمترین مسئله استان بحث واکسیناسیون مردم است گفت: از 32 فوتی کرونایی استان 62 درصد آنها معادل 22 هزار نفر اصلا واکسن کرونا دریافت نکردند و ایجاد تردید بین مردم که منجر به واکسن زدن نشود، اشتباه است.

وی با اشاره به اینکه افراد 5 سال به بالا می‌توانند واکسن بزنند و حتما باید با واکسیناسیون پیشگیری کرد افزود: امکان واکسیناسیون دانش آموزان در مدارس وجود دارد اما باید با رضایت والدین انجام شود.

زینی‌وند با بیان اینکه محدودیتی برای سفرهای نوروزی نداریم و از سوی ستاد ملی کرونا اعلام نشده است خاطر‌نشان کرد: فرمانداران آمادگی سفرهای نوروزی را داشته باشند و نظارت بر رستوران‌ها و اماکن اقامتی و گردشگری در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه کارکنان باید تکمیل واکسیناسیون خود را انجام بدهند گفت: در ایام نوروز اگر چه محدودیت نداریم اما نظارت بر رعایت شیوه‌های بهداشتی باید بیشتر شود.

استاندار کرمان تصریح کرد: تعطیلی گسترده مدارس را به هیچ وجه نداریم اما به‌صورت اقتضایی اگر تعداد زیادی از دانش‌آموزان در یک مدرسه دچار بیماری کرونا شدند تعطیل شود و فرمانداران نظارت کنند.

وی با اشاره به اینکه  کشور از تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها آسیب جدی دیده است و آموزش تعطیل‌بردار نیست افزود: همچنان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک مورد تاکید است و نباید عادی انگاری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =