منو

۱۹۱ هزار تن کالا امسال از گمرک رفسنجان صادر شد

رییس گمرک رفسنجان در استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹۱ هزار و ۷۲۶ تن کالا از گمرک این شهرستان به کشورهای خارجی صادر شده است.

۰۸ اسفند ۱۴۰۰

وی ارزش دلاری کالاهای صادر شده امسال از این گمرک را بیش از ۴۳۸ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: بیشتر اقلام صادراتی شامل پسته و مغز پسته، کاشی و سرامیک، فرومولیبدن(نوعی آلیاژ)، مصنوعات مسی، خرمای خشک و تازه، کشمش، میوه های خشک شده، مصنوعات پلاستیکی و غیره است.

خدابنده لو با اشاره به اینکه میزان صادرات کالا از رفسنجان طی ۱۱ ماه گذشته از لحاظ وزنی کاهش هشت درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته امّا در مقابل در همین مدّت از نظر ارزش ریالی ۲۹ درصد و از نظر ارزش دلاری هم ۲۳ درصد رشد داشته است تصریح کرد: برای صادرات این‌ کالاها بیش از ۳ هزار و ۹۱۹ اظهارنامه‌ برای تجار صادر شده است.

خدابنده لو بیان کرد: از سال ۹۴ تاکنون فرآیندهای اداری صادرات به صورت الکترونیکی انجام می شود و ما در گمرگ بارنامه فیزیکی نداریم.

وی ادامه داد: از سال ۹۸ نیز گمرک رفسنجان به یک گمرک هوشمند تبدیل شده و در این امر بسیار موفق بوده ایم به طوری که صادرات، واردات، ترانزیت و مرجوعی به صورت هوشمند است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + سیزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.