۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8106


۱۹۱ هزار تن کالا امسال از گمرک رفسنجان صادر شد

رییس گمرک رفسنجان در استان کرمان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹۱ هزار و ۷۲۶ تن کالا از گمرک این شهرستان به کشورهای خارجی صادر شده است.

وی ارزش دلاری کالاهای صادر شده امسال از این گمرک را بیش از ۴۳۸ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: بیشتر اقلام صادراتی شامل پسته و مغز پسته، کاشی و سرامیک، فرومولیبدن(نوعی آلیاژ)، مصنوعات مسی، خرمای خشک و تازه، کشمش، میوه های خشک شده، مصنوعات پلاستیکی و غیره است.

خدابنده لو با اشاره به اینکه میزان صادرات کالا از رفسنجان طی ۱۱ ماه گذشته از لحاظ وزنی کاهش هشت درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته امّا در مقابل در همین مدّت از نظر ارزش ریالی ۲۹ درصد و از نظر ارزش دلاری هم ۲۳ درصد رشد داشته است تصریح کرد: برای صادرات این‌ کالاها بیش از ۳ هزار و ۹۱۹ اظهارنامه‌ برای تجار صادر شده است.

خدابنده لو بیان کرد: از سال ۹۴ تاکنون فرآیندهای اداری صادرات به صورت الکترونیکی انجام می شود و ما در گمرگ بارنامه فیزیکی نداریم.

وی ادامه داد: از سال ۹۸ نیز گمرک رفسنجان به یک گمرک هوشمند تبدیل شده و در این امر بسیار موفق بوده ایم به طوری که صادرات، واردات، ترانزیت و مرجوعی به صورت هوشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =