۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8390


کرمان آماده پذیرش میهمانان نوروزی و زائران حاج‌قاسم است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: به‌منظور آمادگی استان برای پذیرش میهمانان نوروزی و زائران حاج‌قاسم، ارتباط خوبی بین ستاد کرونا و ستاد نوروزی شکل گرفته و از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌شود و با همکاری و همدلی مسوولان و مردم، فضا آماده است برای اینکه یک نوروز خوب پیش رو داشته باشیم.

به گزارش ایستار ، رحمان جلالی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان امشب در خصوص سفرهای نوروزی در استان اظهار داشت: با همکاری مردم توانستیم پیک کرونا را با موافقیت پشت سر بگذاریم اما نباید دچار خطای راهبردی شویم و با واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این وضعیت را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به واکسیناسیون گسترده، جنس محدودیت‌ها با گذشته متفاوت شده و در بستر سامانه امید مدیریت هوشمند اعمال می‌شود، عنوان کرد: در حوزه اصناف با همکاری اتحادیه و خود اصناف بالغ بر ۷۰ درصد کد رهگیری سلامت را دریافت کردند و این اتفاق باید در تمامی اصناف رقم بخورد و تقاضا داریم از ۳۰ درصد بقیه نیز پروسه تکمیل شود چون محدودیت‌هایی برای آنها اعمال خواهیم کرد.

جلالی تصریح کرد: در حوزه مدیریت، سیاستگذاری خوبی شده است اما گاهی در اجرا مشکلاتی ایجاد می‌شود، ایده خوبی امسال در ستاد در نظر گرفتیم و از تمام ظرفیت‌های حاکمیتی از جمله بسیج و … برای نظارت استفاده می‌کنیم و در روستاها و مناطق ییلاقی نیز مدیریت کرونا به دهیاران، بخشداران و فرمانداران واگذار شده و تیم‌هایی شکل گرفته و روزانه رصد و گزارش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ارتباط مردمی برای نظارت‌ها  از طریق سامانه دانشگاه علوم پزشکی به شماره ۳۷۴۷ فعال است و مردم می‌توانند تماس بگیرند، گفت: به‌منظور آمادگی استان برای پذیرش میهمانان نوروزی و زائران حاج‌قاسم، ارتباط خوبی بین ستاد کرونا و ستاد نوروزی شکل گرفته و از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌شود و با همکاری و همدلی مسوولان و مردم، فضا آماده است برای اینکه یک نوروز خوب پیش رو داشته باشیم.

جلالی با بیان اینکه نظارت بر بحث ترددها از طریق سیستم ناجا رقم می‌خورد و هیچ محدودیتی برای ترددها نخواهیم داشت مگر برای کسانی که واکسن نزدند، خاطرنشان کرد: مبنا هم تزریق دو دز واکسن است ولی توصیه می‌کنیم مردم دز سوم هم تزریق کنند.

روند نزولی بیماران کرونا در کرمان

محسن بارونی معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان گفت: از ۱۵ اسفندماه طرح بسیج سلامت نوروزی را در استان داشتیم که با حضور ۳۱ تیم و ۲۹۹ نفر از بازرسان بهداشت محیط تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه روند بیماری کرونا نزولی است اما در کرمان اکثر شهرها قرمز است و باید دستورالعمل‌ها رعایت شود که در خصوص رستوران‌ها در طرح بسیج سلامت نوروزی با ظرفیت ۲۰ درصد در شهرهای قرمز باید میهمان بپذیرند و اگر تغییری در رنگ‌ها صورت بگیرد اعلام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌ها بسیار ضروری است چون مسافران زیادی در استان خواهیم داشت، بیان داشت: در طرح بسیج سلامت همه محورها دیده شده و به بازرسان ابلاغ شده است و اگر تخلفی دیده شود در محل با صنف متخلف برخورد می‌شود.

بارونی با اشاره به اینکه روند نزولی بستری و سرپایی‌های کرونا در استان بسیار خوب است، خاطرنشان کرد: ناظران با توجه به رنگ‌بندی و شرایط بر اساس دستورالعمل‌ها و فاصله‌گذاری جلو می‌روند و تذکرات خودشان را می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + ده =