منو

شهرداری رفسنجان به دوستداران طبیعت جایزه می دهد

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان گفت: جوایز شهرداری به شهروندانی که در روز طبیعت زباله‌های تر و خشک را جداسازی و در مبادی ورودی شهر تحویل دهند، تقدیم می شود.

۱۲ فروردین ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، مهندس محمدعارف پوراسدالهی اظهار کرد: به مناسبت فرا‌رسیدن روز طبیعت، شهرداری رفسنجان به شهروندانی که ضمن جلوگیری از رهاسازی زباله ها در طبیعت، زباله‌های خشک و تر را از هم جدا کرده و به مأمورین شهرداری تحویل دهند، جایزه می دهد.

وی توضیح داد: از آنجا كه در شهرداری حفظ محیط زیست و جلوگیری از آسیب به طبیعت در اولویت است، در روز ۱۳ فروردین (روز طبیعت) حدود ۸ هزار كیسه زباله در مبادی ورودی، اماكن تفریحی و تفرجگاهای اطراف شهر رفسنجان توزیع می‌شود.

وی ادامه داد: به همراه این کیسه‌های زباله، فرمی وجود دارد که شهروندان هنگام بازگشت از گردش به‌یادماندنی سیزده‌بدر بایستی آن را تکمیل کرده و به همراه کیسه‌های زباله که زباله‌های خشک و تر آنها از هم جدا شده‌اند، تحویل مأمورین شهرداری می‌دهند.

مهندس پوراسدالهی تصریح کرد: شهرداری رفسنجان با هدف كاهش انتشار پسماند و زباله در دامان طبيعت و حساس کردن شهروندان نسبت به موضوعات شهری و خصوصا بهداشت محیط و محل زندگی و محله، به قید قرعه به کسانی که زباله‌های خود را در روز طبیعت تفکیک کرده و تحویل دهند، جوایزی شامل دو دستگاه دوچرخه و ۵۰ کارت هدیه تقدیم می کند.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان با اشاره به اينكه در سال‌های گذشته توزيع كيسه زباله در روز طبیعت با استقبال مواجه شده است، ادامه داد: حفظ محيط زيست به فرهنگ سازي نياز دارد و توزيع كيسه هاي نايلوني در تحقق اين هدف مؤثر است.

مهندس پوراسدالهی ادامه داد: در حالی که ۱۳ فروردین روز طبیعت نام گرفته است، نحوه حضور برخی از مردم در طبیعت سبب شده تا بیش از تکریم طبیعت، شاهد تهدید آن باشیم.

وی تأکید کرد: فراموش نکنیم که ما مهمان یکی دو روزه محیطی هستیم که در حال حاضر میزبان ماست، ما مالک و صاحب و آخرین مهمان نیستیم، بعد از ما هم همشهریان و هموطنان حق استفاده دارند؛ لذا ضروریست با طبیعت مهربانانه رفتار کنیم.

شایان ذکر است، اسامی برندگان از طریق پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان به نشانی www.news.rafsanjan.ir و شبکه های اجتماعی با شناسه @news_rafsanjan_ir منتشر خواهد شد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 10 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.